• 07/10/2009, dodał: Maciej Liberda - Aktualności

Gimnazjum im. Jana Pawła II w Rabie Niżnej realizuje projekt „Jan Paweł II – zawsze był, jest i będzie obecny w naszych sercach” współfinansowany przez Województwo Małopolskie w ramach zadania: „Wspieranie projektów i przedsięwzięć edukacyjno – wychowawczych małopolskich szkół w roku 2009”.

• 02/10/2009, dodał: Maciej Liberda - Aktualności

W dniach 23-25 września br w ramach realizacji projektu współfinasowanego przez Urząd Marszałkowski oraz Urząd Gminy Mszana Dolna „ Młodzież poznaje narodziny polskiej demokracji – dwudziesta rocznica wolnych wyborów w Polsce” odbyła się trzydniowa wycieczka uczniów klas IV-VI szkół podstawowych z Kasinki Małej do Warszawy.

• 01/10/2009, dodał: Maciej Liberda - Aktualności

W dniu 26 września 2009 roku Schola „Nadzieja” z Olszówki, dzięki pomocy naszego wójta Tadeusza Patality, Sołtysa Tadeusza Wacławika oraz księdza proboszcza Stanisława Kasprzaka miała możliwość wyjazdu na VII Festiwal Miłosierdzia Bożego w Chełmku.

• 29/09/2009, dodał: Maciej Liberda - Aktualności

W dniach 16 -19 września 2009r. na szlakach Gorców i przyległych pasmach Beskidów odbywał się 56 Zlot Młodzieżowy im. Czesława Trybowskiego, organizowany rokrocznie i nieprzerwanie przez Odział PTTK w Rabce. W tym roku na szlakach wędrowało 14 drużyn z 9- ciu szkół łącznie 250 uczestników wędrujacych na trasach wielodniowych i jednodniowych.

• 25/09/2009, dodał: Maciej Liberda - Aktualności

Czerwiec tego roku był dla naszej szkoły wyjątkowo szczęśliwy. Zwieńczony sukcesem okazał się udział w XIII edycji ogólnopolskiego programu „Szkolne i przedszkolne projekty recyklingowe” organizowanego przez Fundację na rzecz Odzysku Aluminiowych Puszek po Napojach RECAL.

• 25/09/2009, dodał: Maciej Liberda - Aktualności

„Ślubujemy wzorową nauką i zachowaniem przynosić zaszczyt szkole…” Takie słowa dały się słyszeć 18 września w Szkole Podstawowej Nr 2 w Lubomierzu. W dniu tym bowiem, obchodzono Święto Patrona Szkoły – św. Stanisława Kostki, tradycyjnie połączone ze ślubowaniem uczniów klasy .

• 22/09/2009, dodał: Maciej Liberda - Aktualności

19 września 2009 r. w piękne sobotnie popołudnie miało miejsce niecodzienne wydarzenie w życiu naszej gorczańskiej wsi. Przy Szkole Podstawowej nr 1 im. św. Józefa w Lubomierzu została oddana do użytku sala gimnastyczna wraz z zapleczem socjalnym, widownią oraz częścią dydaktyczną.

• 18/09/2009, dodał: Magda Polańska - Aktualności

„Nigdy człowiek nie wyrasta ze swoich lat dziecięcych na tyle, by nie szukał w swym otoczeniu społecznym oparcia

i życzliwości”
    prof.Antoni Kępiński

20 września przeżywamy Dzień Solidarności z Osobami Chorującymi Psychicznie pod hasłem „Kościół jest z nami”.

• 18/09/2009, dodał: Magda Polańska - Aktualności

Rok 2009 okazał się rokiem szczególnym i bardzo szczęśliwym dla Zespołu Folklorystycznego "DOLINA MSZANKI". Udało nam się bowiem pozysakć znaczne dofinansowanie na działalność zespołu. W ramach pozyskanych z zewnątrz środków finansowych realizujemy następujące programy:

• 14/09/2009, dodał: Magda Polańska - Aktualności

Na zaproszenie wójta Gminy Mszana Dolna w dniach 11-13 września gościł w naszej gminie zespół śpiewaczy „Wierzbniczanki” z miasta i gminy Bytom Odrzański w Województwie Lubuskim.