• 08/02/2010, dodał: Maciej Liberda - Aktualności

Wychodząc naprzeciw potrzebie zapewnienia bezpieczeństwa dzieci i młodzieży na stokach narciarskich, Szkoła Narciarska „Ski Lubomierz” organizuje II festyn narciarsko-rekreacyjny pod hasłem „Każdy narciarz jeździ w kasku”.

• 05/02/2010, dodał: Maciej Liberda - Aktualności

Dnia 21 stycznia 2010 roku w Gminnym Przedszkolu w Olszówce odbył się „Wielki Bal Księżniczek 2010”. Nasza przedszkole wzięło udział w kolejnej edycji disnejowskich balów organizowanych przez miesięcznik „ Księżniczka” i Disney. Na okoliczność balu przedszkole zostało udekorowane pięknymi ozdobami, dostarczonymi przez organizatorów balu.

• 02/02/2010, dodał: Maciej Liberda - Aktualności

W Szkole Podstawowej im.Jana Pawła II w Łostówce kolejny etap programu ekumenicznego: Dzień Islamu. Ogólnopolski Dzień Islamu obchodzony był 26. stycznia, czyli podczas ferii szkolnych, zatem orientalny duch zapanował w naszej szkole dopiero po feriach.

• 01/02/2010, dodał: Maciej Liberda - Aktualności

Projekt realizowany przez ZAGÓRZAŃSKI ZESPÓŁ FOLKLORYSTYCZNY DOLINA MSZANKI

Zagórzański Zespół Folklorystyczny Dolina Mszanki z Mszany Górnej zakończył realizację projektu pn. „Różni, ale górale”.

• 01/02/2010, dodał: Maciej Liberda - Aktualności

Miło nam poinformować, że podczas ostatnich dwóch weekendów na terenie naszej Gminy nagrywaliśmy programy: „AURA” do TV Silesia oraz „ŚLIZG” do TVP KRAKÓW. Programy te cieszą sie ogromną popularnością i dużą oglądalnością.

• 26/01/2010, dodał: Maciej Liberda - Aktualności

Dla rugbistów "Gorców" skończyła się zimowa przerwa. W dniach 18-24 stycznia uczestniczyli w obozie przygotowawczym do rozgrywek rundy wiosennej. Młodzi rugbiści mieszkali w domu wczasowym "Agnieszka" w Mszanie Górnej, a trenowali pod okiem Łukasza Kościelniaka i Janusza Klimasa. Był to pracowicie spędzony czas.

• 25/01/2010, dodał: Maciej Liberda - Aktualności

posiedzenia Komisji Artystycznej oceniającej XI Regionalny Przegląd Zespołów Kolędniczych „Zagrojcie ta turoniowi”, który odbył się
    w dniach 23 –24 stycznia 2010 r.

• 22/01/2010, dodał: Maciej Liberda - Aktualności

Dnia 14 stycznia 2010 roku w budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Mszanie Górnej odbyła się uroczystość z okazji dnia Babci i Dziadka,której organizatorami byli nauczyciele: p.mgr J. Borowiecka, p.mgr A.Bielin, p.mgr Z.Jarosz oraz uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Mszanie Górnej.

• 19/01/2010, dodał: Maciej Liberda - Aktualności

„Zapomniane kolędy i pastorałki”
    Dnia 13 stycznia 2010 r. w sali teatralnej przy Kościele św. Jadwigi Królowej
    w Krakowie odbył się II Ogólnopolski Konkurs „Zapomniane kolędy i pastorałki” dla uczniów klas młodszych. Do udziału w nim zaproszono uczniów Zespołu Szkoły i Przedszkola w Olszówce.

• 19/01/2010, dodał: Maciej Liberda - Aktualności

17. stycznia obchodzony jest już XIII Dzień Judaizmu w kościele katolickim.
    Ideą tego dnia jest lepsze poznanie i szacunek wobec naszych „Starszych braci w wierze” - jak nazwał Żydów Jan Paweł II. Chodzi także o wychowanie w duchu dialogu i ocalenie ginącej pamięci po tych, którzy przed wojną i straszną tragedią Holokaustu, stanowili znaczący procent mieszkańców naszego kraju i naszej gminy.