• 15/03/2013, dodał: Maciej Liberda - Aktualności

Marszałek Województwa Małopolskiego informuje, że w związku ze zmianą przepisów ustawy Z dnia 27 kwietnia 200 l roku Prawo ochrony środowiska wprowadzoną na podstawie art. 9 ustawy z dnia 16 listopada 2012 r. o redukcji niektórych obciążeń administracyjnych w gospodarce

• 15/03/2013, dodał: Maciej Liberda - Aktualności

W dniach od 4 do 8 marca 2013r. grupa nauczycieli i uczniów z Zespołu Szkoły i Przedszkola w Olszówce uczestniczyła w spotkaniu szkół partnerskich w Dublinie w Irlandii w ramach realizowanego programu Comenius „Salute! Promoting Active Citizeship in Europe for a Healthy Lifestyle”.

• 15/03/2013, dodał: Maciej Liberda - Aktualności

Gmina Mszana Dolna znalazła się w gronie ponad 150 miast i gmin, które przystąpiły do największej w tym roku akcji ekologicznej w Polsce. „Listy dla Ziemi” to projekt Fundacji Ekologicznej Arka z Bielska-Białej. W wydarzeniu ma wziąć udział blisko milion osób w całej Polsce.

• 15/03/2013, dodał: Maciej Liberda - Aktualności

Zakopane juz po raz piąty w ostatnich latach będzie się starać o organizację mistrzostw świata w narciarstwie klasycznym w 2019 roku. Stolicy polskich Tatr wyrasta jednak ostra konkurencja i kto wie, czy górale nie będą musieli odłożyć marzeń.

• 15/03/2013, dodał: Maciej Liberda - Aktualności

Pierwszy dzień w przedszkolu to dla dziecka sytuacja ekstremalna. Mały człowiek z pewnością nieswojo będzie czuł się w nowym miejscu. Wszystko dookoła będzie zupełnie nowym doświadczeniem. Duży budynek, dużo nowych twarzy – dorosłych i innych dzieci, nieznane zabawki.

• 15/03/2013, dodał: Maciej Liberda - Aktualności

10 marca b.r. najstarsza mieszkanka naszej Gminy – Pani Maria Kołodziejczyk z Lubomierza - świętowała 100 – lecie swoich urodzin. Z tej okazji dostojna Jubilatka otrzymała moc życzeń i gratulacji.

• 13/03/2013, dodał: Maciej Liberda - Aktualności

Młodzież gimnazjów gminy i miasta Mszana Dolna w dniu 12.03.2013 r. spotkała się w budynku Urzędu Gminy Mszana Dolna na sesji naukowej związanej z tematyką katyńską. Pracownicy Oddziałowego Biura Edukacji Publicznej w Krakowie przeprowadzili cykl wykładów.

• 13/03/2013, dodał: Maciej Liberda - Aktualności

11 marca 2013 r. odbył się w naszej szkole koncert zespołu „Swing Duo +1” w składzie: Grzegorz Czuchaj - saksofon tenorowy, saksofon sopranowy, flet pasterski; Roman Jońca – instrumenty klawiszowe i Jacek Woźnica – skrzypce.

• 13/03/2013, dodał: Maciej Liberda - Aktualności

Justyna Kowalczyk po raz czwarty wywalczyła Puchar Świata w biegach narciarskich. Polka uczyniła to na niespełna dwa tygodnie przed zakończeniem sezonu. Przed biegaczką z Kasiny Wielkiej sztuka zdobycia czterech Kryształowych Kul udała się tylko dwóm zawodniczkom - Norweżce Bente Skari Martinsen i Rosjance Jelenie Wialbe.

• 12/03/2013, dodał: Maciej Liberda - Aktualności

Dzień 8 marca tradycyjnie jest w naszej szkole dniem wyjątkowym i bardzo uroczystym. Uczniowie pod kierunkiem Pana Łukasza Szlachetki i Pana Marcina Szołdrowskiego przygotowali program artystyczny poświęcony kobietom, nawiązujący do realiów PRL-u.