• 16/12/2013, dodał: Maciej Liberda - Aktualności

Wójt Gminy Mszana Dolna informuje wszystkich mieszkańców, którzy złożyli deklarację o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi – nieruchomości na których zamieszkują mieszkańcy, że w dniach 19-20 grudnia będą wydawane nieodpłatnie pojemniki na śmieci zmieszane dla mieszkańców:

• 16/12/2013, dodał: Maciej Liberda - Aktualności

Jako jedyna w Gminie Mszana Dolna prezent świąteczny w postaci awansu zawodowego na stopień nauczyciela mianowanego sprawiła sobie Pani Marta Malarz – nauczycielka matematyki i przyrody, zatrudniona w Zespole Szkoły i Przedszkola w Mszanie Górnej.

• 13/12/2013, dodał: Maciej Liberda - Aktualności

Godzina milicyjna, aresztowania, wyłączone telefony i zmilitaryzowane media. Tak wyglądała rzeczywistość w Polsce po ogłoszeniu 13 grudnia 1981 roku stanu wojennego.

• 10/12/2013, dodał: Maciej Liberda - Aktualności

W dniu 6. grudnia 2013 roku w Szkole Podstawowej Nr 1 Lubomierzu zakończyły się „Dni przeciwko przemocy i agresji” zorganizowane dla uczniów klas IV-VI.

• 09/12/2013, dodał: Maciej Liberda - Aktualności

Jak co roku, 6 grudnia, Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Mszanie Dolnej zaprosił do Urzędu Gminy na spotkanie ze Św. Mikołajem dzieci z rodzin niepełnych i wielodzietnych.

• 09/12/2013, dodał: Maciej Liberda - Aktualności

Zmodernizowana nawierzchnia w lubomierskim przysiółku – Królewska Góra – jest wizytówką zarówno dla mieszkańców tego zakątka jak i całej gminy. Droga została poszerzona i odpowiednio zabezpieczona. Zbudowano nowe zjazdy do posesji i na pola, chodniki, oświetlono przejścia.

• 05/12/2013, dodał: Maciej Liberda - Aktualności

W Galerii Sztuki Miejskiej Biblioteki Publicznej w Mszanie Dolnej trwa wystawa prac mieszkanki Gminy Mszana Dolna – Józefy Potaczek- absolwentki Liceum Ekonomicznego w Mszanie Dolnej, działającej w Towarzystwie Przyjaciół Sztuk Pięknych Oddział w Mszanie Dolnej.

• 05/12/2013, dodał: Maciej Liberda - Aktualności

Pod takim hasłem 30 listopada w Zespole Placówek Oświatowych w Kasinie Wielkiej odbyło się spotkanie integracyjne osób niepełnosprawnych z Gminy Mszana Dolna wraz z rodzinami, wychowanków Specjalnego Ośrodka Szkolno -Wychowawczego w Dobrej oraz uczniów ze szkoły podstawowej i gimnazjum w Kasinie Wielkiej.

• 05/12/2013, dodał: Maciej Liberda - Aktualności

W środę, 4 grudnia 2013 roku, w kaplicy pod wezwaniem św. Barbary w Łostówce (os. Wojtyczki) odbyło się uroczyste odsłonięcie obelisku upamiętniającego pobyt Papieża Jana Pawła II w tym miejscu. Była to inicjatywa mieszkańców wsi, Prezes Fundacji Szlaki Papieskie Pani Urszuli Własiuk oraz księdza proboszcza Jerzego Raźnego.

• 02/12/2013, dodał: Maciej Liberda - Aktualności

Dotacja 120 tys. zł z budżetu Gminy Mszana Dolna oraz niewielki wkład własny pozwoliły, by przed strażnicą w Łostówce stanął wymarzony pojazd: średni samochód ratowniczo-gaśniczy Mercedes 1428, bardzo potrzebny w akcjach prowadzonych we współpracy z Komendą Powiatową PSP i jednostkami OSP działającymi na terenie miasta i gminy Mszana Dolna.