z ostatniej chwili
UWAGA !!! Od 1 paździenika zmiana godzin pracy urzędu, PONIEDZIAŁEK, WTOREK, ŚRODA 7:30 - 15:30, CZWARTEK 10:00 - 18:00, PIĄTEK 7:00 - 15:00 W związku ze zmianą godzin otwarcia Urzędu zmianie ulegają godziny funkcjonowania KASY URZĘDU: WTOREK 8.00-12.00, ŚRODA 13.00-15.00, CZWARTEK 10.00-14.00
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem
Powiększ: A A A
A A A A A

Aktualności


Uroczyste zakończenie promocji Gminy Mszana Dolna w Powiatowym Centrum Informacji Turystycznej w Limanowej

01/10/2013, dodał: Maciej Liberda czytano: 2247 razy

Przy wspaniałej, słonecznej pogodzie w niedzielne popołudnie 29 września br. w Powiatowym Centrum Informacji Turystycznej, na limanowskim rynku,

odbyło się zakończenie, trwającej cały wrzesień, wystawy promującej Gminę Mszana Dolna. W galerii Centrum zaprezentowano prace: Stanisława Dobrowolskiego - nieżyjącego już artysty malarza i rzeźbiarza z Kasiny Wielkiej, założyciela galerii sztuki „Hołd Karpatom”, Kazimierza Nawieśniaka – znanego i cenionego w kraju rzeźbiarza pochodzącego z Olszówki, Adama Rusnarczyka z Kasiny Wielkiej (rzeźba, malowanie na szkle), Józefy Potaczek z Łostówki – malarki, Anny Kościelniak z Olszówki – również malarki, Elżbiety Ząbczyńskiej z Kasinki Małej (koronkarstwo), Józefa Kotarby z Kasinki Małej (metaloplastyka, kowalstwo artystyczne), Zofii Karpierz z Glisnego (kilimy ze skóry), Józefa Kościelniaka z Raby Niżnej (korzenioplastyka), Wojciecha Łojasa z Kasinki Małej (wyroby z wosku pszczelego oraz miód z pasieki „Bartek”), Marii Banik z Lubomierza (wyplatanki ze słomy i siana), Marii Kołodziej z Łostówki (haft), Ewy Michury z Lubomierza (wianuszki ze słomy i kłosów), Marcina Lupy z Glisnego (wyroby wiklinowe) i Piotra Lupy z Glisnego – twórcy uli ze słomy.
Tak różnorodna i szeroka oferta prezentująca piękno oraz bogactwo tradycji artystycznych i rękodzielniczych naszej gminy spotkała się z dużym zainteresowaniem mieszkańców samej Limanowej, jak i odwiedzających ją gości. Aby uatrakcyjnić wystawę ekspozycja została wzbogacona o materiały popularyzujące walory przyrodnicze i krajobrazowe gminy – foldery, albumy i wybór map. Interaktywnym przekazem dorobku i osiągnięć gminy była projekcja filmu „Piękna dwudziestoletnia”.
Przed budynkiem Centrum, licznie zgromadzonej na płycie rynku widowni oraz oczekującym na procesję do Mordarki wiernym, Gmina Mszana Dolna zadedykowała występy taneczno- muzyczne. Oklaskiwano: zespół regionalny Kasinianie – Zagórzanie, dzieci z zespołu Mali Olszowianie oraz orkiestrę dętą z Mszany Górnej. Dopełnieniem duchowej uczty było cieszące się dużym zainteresowaniem stoisko z potrawami regionalnymi przygotowane przez panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Olszówki.
To ważne w kalendarzu imprez naszej gminy i samego powiatu wydarzenie artystyczne i promocyjne uświetnili swoją obecnością: poseł na Sejm RP Wiesław Janczyk, starosta Jan Puchała, wicestarosta Franciszek Dziedzina, Wójt Gminy Mszana Dolna Bolesław Żaba, radni powiatowi i gminni, sołtysi i dyrektorzy szkół.
Do podziękowań za życzliwe przyjecie i zainteresowanie dołączamy gratulacje dla Powiatowego Centrum Informacji Turystycznej w Limanowej, które to w jubileuszowym roku 50- lecia istnienia Polskiego Systemu Informacji Turystycznej zajęło II miejsce w Polsce i kilka dni wcześniej odebrało nagrodę w konkursie, którego celem było wyłonienie najlepiej działających centrów informacji turystycznej w Polsce, podniesienie jakości usług związanych z obsługą turystów i podejmowanie inicjatyw w tworzeniu i rozpowszechnianiu nowych produktów turystycznych. Mamy więc satysfakcję, że swoją artystyczną obecnością w Limanowej te inicjatywy wsparliśmy.


red. Elżbieta Jakubiak

 

zdjęcia