Zdrowo i owocowo w lubomierskiej jedynce!

22/11/2013, dodał: Maciej Liberda czytano: 2723 razy

20 listopada 2013r. uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 1 w Lubomierzu mogli się przekonać, że zdrowe jedzenie - zamiast chipsów czy batonów - jest możliwe i naprawdę smaczne.

A wszystko to za sprawą wizyty Pana Michała Henzla – Wiceprezesa Zarządu Stowarzyszenia Małopolskich Kucharzy i Cukierników, który w ramach działań szkoły na rzecz zdrowia i bezpieczeństwa uczniów przeprowadził pierwsze ze spotkań w ramach cyklu warsztatów kulinarnych.

Złe odżywianie wśród dzieci staje się coraz poważniejszym problemem zarówno dla rodziców jak i nauczycieli, dlatego celem tego spotkania było zachęcenie uczniów do zdrowego jedzenia – mówi o spotkaniu Jadwiga Baran - Stożek – Dyrektor szkoły.

Uczniowie klasy III i IV ubrani w fartuchy zgromadzili się na jadalni. Na początku wysłuchali tego, jak wygląda praca kucharza oraz o czym musi on pamiętać przygotowując różne potrawy. Potem nastąpiła praktyczna część spotkania. Z pomocą Pana Michała uczniowie obierali i kroili owoce oraz warzywa robiąc z nich naturalne soki bez konserwantów, które potem degustowali. Dowiedzieli się również, jak można zrobić pyszną sałatkę, bogatą w wartościowe składniki odżywcze.

Cieszy nas fakt, że coraz większy nacisk kładzie się na zdrowe odżywianie, a dzieci chętnie wracają do czasów, gdy ich dziadkowie korzystali z owoców i warzyw wyhodowanych przez siebie w przydomowych ogródkach. Mamy nadzieję, że ta lekcja zdrowego gotowania uświadomiła uczniom, że wysokowartościowe posiłki mają duży wpływ na ich prawidłowy rozwój – podkreśla Pani Dyrektor.

red. Natalia Kuziel