Dzień Kobiet w Zespole Placówek Oświatowych w Kasince Małej

12/03/2013, dodał: Maciej Liberda czytano: 2108 razy

Dzień 8 marca tradycyjnie jest w naszej szkole dniem wyjątkowym i bardzo uroczystym. Uczniowie pod kierunkiem Pana Łukasza Szlachetki i Pana Marcina Szołdrowskiego przygotowali program artystyczny poświęcony kobietom, nawiązujący do realiów PRL-u.

Publiczność dowiedziała się, jak niegdyś wyglądały obchody Święta Kobiet, wysłuchaliśmy recytacji tekstów poetyckich, zabawnego wykonania piosenek „Najwięcej witaminy” i „Bo z dziewczynami”. Nie zabrakło też utworu „Ja uwielbiam ją” oraz występu samych nauczycieli - Panów Łukasza Szlachetki i Marcina Szołdrowskiego.
Następnie przedstawiciel Samorządu Uczniowskiego w imieniu swoim i męskiej części społeczności szkolnej złożył wszystkim kobietom i dziewczętom życzenia. Nie zabrakło również goździków, których odbiór panie musiały potwierdzić swoim podpisem, jak to niegdyś bywało.
Występ bardzo podobał się zgromadzonym w sali, a uśmiechnięte twarze pań i dziewczynek przekonywały, że miłe życzenia i wspólnie spędzone chwile sprawiły wszystkim wiele przyjemności.

red. D. Borowiec