Podsumowanie pracy bibliotek

20/03/2013, dodał: Maciej Liberda czytano: 2146 razy

6 marca b.r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Kasince Małej odbyło się spotkanie podsumowujące działalność Gminnych Bibliotek Publicznych za 2012 rok.

Udział w spotkaniu wzięła P. Leokadia Kawula – instruktor Powiatowej Biblioteki Publicznej w Limanowej, która przeprowadzając analizę pracy naszych bibliotek zaznaczyła, że czytelnictwo w naszej gminie od kilku lat utrzymuje się na tym samym poziomie, mimo zauważalnych tendencji zniżkowych w skali kraju.
W 2012 r. Biblioteki Publiczne Gminy Mszana Dolna brały udział w II Rundzie Programu Rozwoju Bibliotek organizowanego przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego i Polsko –Amerykańską Fundację Wolności Bila i Melindy Gates.
Panie bibliotekarki brały udział w licznych szkoleniach w ramach tego programu, a każda placówka otrzymała darmowy sprzęt komputerowy wraz z oprogramowaniem. Dzięki temu oferta naszych bibliotek wzbogaciła się nie tylko usługą bezpłatnego dostępu do Internetu ale także możliwością skorzystania z urządzenia wielofunkcyjnego (ksero, skaner, drukarka, faks).
Omówiono również plan działania bibliotek w bieżącym roku. Zaplanowano konkurs fotograficzny, który zostanie ogłoszony na stronie Gminie Mszana Dolna oraz w poszczególnych miejscowościach.
W spotkaniu udział wziął również Wójt Gminy – Bolesław Żaba, który złożył Pani Zofii Skolarus - Kierownik Gminnej Biblioteki Publicznej gratulacje i życzenia z okazji jubileuszu 35-lecia pracy zawodowej.

Zapraszamy mieszkańców Gminy do naszych bibliotek!

Bibliotekarki GBP Mszana Dolna