KS. BISKUP JAN ZAJĄC Z WIZYTĄ W SZKOLE PODSTAWOWEJ IM. TADEUSZA KOŚCIUSZKI W ŁĘTOWEM

18/04/2013, dodał: Maciej Liberda czytano: 2113 razy

W dniu 15.04.2013 r. do Szkoły Podstawowej w Łętowem przybył z wizytą duszpasterską ksiądz biskup Jan Zając, któremu towarzyszył proboszcz parafii w Łętowem ks. Zdzisław Sawka.

Pani dyrektor Lucyna Leżańska wraz z księdzem katechetą Adamem Sędzikiem powitali znamienitych Gości serdecznymi słowami, a cała społeczność szkoły zaśpiewała z tej okazji uroczystą pieśń „Bądź pozdrowiony Gościu nasz”. Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego wręczyli księdzu biskupowi kwiaty. Jego Ekscelencja rozmawiał z każdą z klas i przyznał, że chciałby, aby traktowano go jako „domownika”, na co wszystkie dzieci przystały z wielkim entuzjazmem. Serdeczną pogawędkę przerywały tylko wspólnie śpiewane przy akompaniamencie gitary pieśni. Następnie ks. biskup udzielił nauczycielom, uczniom i pracownikom szkoły błogosławieństwa na czas nauki i zbliżających się wakacji.
Na zakończenie wizyty ksiądz biskup spotkał się z gronem pedagogicznym oraz pracownikami szkoły, od których otrzymał pamiątkową księgę. Przewodnicząca Komitetu Rodzicielskiego pani Monika Pietrzak wręczyła także Jego Ekscelencji w imieniu rodziców i nauczycieli piękne kwiaty.
Wizyta księdza biskupa Jana Zająca była szczególnym wydarzeniem w życiu społeczności Szkoły Podstawowej w Łętowem. Ciepłe i serdeczne słowa szacownego Gościa na długo zostaną w pamięci wszystkich.

red. Agnieszka Węgrzynowicz