22 kwietnia 2013r - Dzień Ziemi w Zespole Szkoły i Przedszkola w Olszówce

29/04/2013, dodał: Maciej Liberda czytano: 1953 razy

Święto Ziemi jest co roku obchodzone w naszej szkole już od wielu lat. W tym roku uroczystość zapoczątkował „Pokaz Mody Ekologiczno- Praktycznej” w którym to najmłodsi uczniowie- od przedszkolaków po uczniów klasy III pokazali nam się w kolorowych strojach wykonanych z materiałów odzyskiwalnych.

Następnie uczniowie klas z IV-VI przedstawili montaż słowno- muzyczny z wesołymi scenkami. Ten tydzień będzie cały poświęcony Ziemi. Zaplanowaliśmy wiosenne porządki w najbliższej okolicy- klasy przejdą i zbiorą leżące pośród zieleni śmieci. Uczniowie naszej szkoły biorą także udział w Ogólnopolskiej Akcji – „List do Ziemi”. Ponadto uczniowie Koła Przyrodniczego pokażą jak zrobić papier z makulatury. Nie tylko w Dniu Ziemi należy pamiętać o naszej planecie- segregujmy śmieci, dbajmy o to co żyje wokół nas codziennie a będziemy mogli cieszyć się Słońcem i pięknem przez długi, długi czas.

Jakaś ty piękna Ziemio!

Jakaś ty bogata!

Lecisz przy gwiazdach

Z chmurami i w kwiatach.,

Ze śpiewem ptaków,

Ze snem i marzeniem.

Bańko mydlana Rzucona w przestrzenie!

/A.Zachara - Wnękowa „Do Ziem”/

red. E. Szarkowska