Ruszyła kolejna edycja programu "Już pływam"

09/05/2013, dodał: Maciej Liberda czytano: 2215 razy

Samorząd Województwa Małopolskiego pozytywnie ocenił nasz wniosek i tym samym włączamy się w projekt zajęć pozalekcyjnych w formie nauki pływania pn. „Już pływam” – informuje Wójt Gminy Mszana Dolna, Bolesław Żaba.

Przez 7 tygodni 50 uczniów ze Szkół Podstawowych z Gminy Mszana Dolna, uczestniczyć będzie w zajęciach nauki pływania zorganizowanych w ramach Programu „Już pływam”, realizowanego przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego. Całkowita wartość projektu wynosi 20 800,00 zł. Sejmik Województwa Małopolskiego przyznał pomoc finansową w kwocie 10 400,00 zł.
Zajęcia odbywają się na krytej Pływalni Limanowskiej, na której zapewniona jest fachowa obsługa instruktorska i ratownicza. Niestety dojazd do Limanowej jest dłuższy niż na basen w Mszanie Dolnej, na którym prowadzone były dotychczas zajęcia nauki pływania, ale warunki jakimi dysponuje Pływalnia Limanowska, są zdecydowanie lepsze. Przede wszystkim basen szkoleniowo-rekreacyjny oraz basen pływacki o długości 25 metrów – na którym planujemy na zakończenie zorganizowanie zawodów – dodaje Wójt.
Projekt, ma na celu mądre i aktywne zagospodarowanie czasu wolnego dzieci po zakończeniu zajęć lekcyjnych. Tworzone są szanse zdobycia umiejętności pływackich, a przede wszystkim poprawa bezpieczeństwa dzieci przebywających na różnego rodzaju kąpieliskach oraz zapobieganie problemom wychowawczym i upowszechnianie kultury fizycznej poprzez promowanie aktywności ruchowej, co wpłynie tym samym na rozwój sportowych talentów . I na to właśnie liczymy – podkreśla Bolesław Żaba.

red. Agata Chorągwicka

Harmonogram zajęć - pobierz