z ostatniej chwili
UWAGA !!! Od 1 paździenika zmiana godzin pracy urzędu, PONIEDZIAŁEK, WTOREK, ŚRODA 7:30 - 15:30, CZWARTEK 10:00 - 18:00, PIĄTEK 7:00 - 15:00 W związku ze zmianą godzin otwarcia Urzędu zmianie ulegają godziny funkcjonowania KASY URZĘDU: WTOREK 8.00-12.00, ŚRODA 13.00-15.00, CZWARTEK 10.00-14.00
Powiększ: A A A
A A A A A

Aktualności

Mistrzostwa Powiatu Limanowskiego w biegach sztafetowych i czwórboju lekkoatletycznym

14/05/2013, dodał: Maciej Liberda czytano: 2354 razy

9 maja na stadionie w Mszanie Dolnej odbyły się Mistrzostwa Powiatu Limanowskiego w czwórboju lekkoatletycznym.

To bardzo trudne zawody, w których należy wykazać się w czterech różnych konkurencjach: szybkością ( bieg na 60 m.), skocznością (skok w dal), siłą (rzut piłeczką palantową) i wytrzymałością (bieg na 600 i 1000 m.). W tak wymagającej konkurencji doskonale spisali się uczniowie szkół naszej gminy. Do rywalizacji przystąpiło szesnaście 6-osobowych drużyn. Wśród dziewcząt najlepsza, po raz drugi z rzędu, okazała się Olszówka (opiekun Piotr Kowalik), a w rywalizacji chłopców druga była Kasina Wielka (Szymon Pałgan), która przegrała pierwsze miejsce różnicą zaledwie 5 punktów. Indywidualnie wygrała Karolina Potaczek, trzecia była Monika Potaczek, a czwarta Magdalena Kościelniak (wszystkie Olszówka), u chłopców czwarte miejsce zdobył Karol Drąg (Kasina Wielka), szóste Kewin Rzepka (Olszówka). Zawodniczki z Olszówki i zawodnicy z Kasiny Wielkiej będą reprezentować Powiat Limanowski w zawodach rejonowych, które odbędą się 20 maja w Mszanie Dolnej.

Wcześniej, 30 kwietnia, w Limanowej odbyły się Mistrzostwa Powiatu Limanowskiego w sztafetowych biegach przełajowych. Bardzo dobrze spisali się zawodnicy z naszej gminy. Wśród szkół podstawowych w kategorii dziewcząt wygrała Olszówka (opiekun Piotr Kowalik), a w rywalizacji gimnazjów drugie miejsce zdobyły dziewczęta z Kasinki Małej 1 (Lidia Kaczmarczyk), trzecie miejsca w obu kategoriach gimnazjalistów zdobyła Mszana Górna (Krzysztof Jarosz). Drużyny z Olszówki i Kasinki Małej 1 będą reprezentować nasz powiat w zawodach wojewódzkich, które odbędą się 15 maja w Nowym Targu.