Dziękujemy naszym Strażakom

14/05/2013, dodał: Maciej Liberda czytano: 2147 razy

9 maja br. w progach naszej szkoły gościliśmy dh. Marka Szczypkę – naczelnika kasinczańskiej jednostki OSP, a zarazem Komendanta Zarządu Miejsko - Gminnego ZOSP w Mszanie Dolnej oraz dh Michała Stożka, ojca jednej z uczennic klasy I.

Program artystyczny dedykowany druhom strażakom przygotowały pod kierunkiem wychowawczymi, P. Jolanty Wójcik nasze dzielne pierwszaki, z których połowa, oczywiście ta męska część klasy, marzy by w przyszłości zostać strażakiem. Z kolei zapatrzone w urodę munduru dziewczęta ochoczo takim przyszłym fajermanom zadedykowały piosenkę „Te opolskie dziołchy” . Dziarskie miny i odwaga maluchów zrobiły na słuchaczach wielkie wrażenie, zaś wyżyny zachwytu osiągnęliśmy słuchając głośnego kiedyś przeboju Bogusława Meca „Jej portret” w wykonaniu Dawida Szczypki, którego talent wokalny zapewne jeszcze nieraz nas zadziwi. Po wspaniałym występie uczniowie złożyli na ręce Gości serdeczne podziękowania za odwagę, trud i dbałość o nasze bezpieczeństwo, a Pani Dyrektor Czesława Łabuz przekazała gratulacje kasinczańskiej jednostce OSP w roku 80 jubileuszu jej powstania.
Zainicjowane właśnie przez Panią Dyrektor coroczne spotkania z przedstawicielami straży pożarnej to okazja by pod ich czujnym okiem przeprowadzić próbną ewakuację budynku szkolnego i odświeżać w praktyce obowiązujące w szkole procedury na wypadek zagrożenia pożarowego. Akcję przeprowadzoną sprawnie przez szkolnego koordynatora ds. bezpieczeństwa P. Janusza Klimasa zakończył pokaz udzielania pierwszej przedmedycznej pomocy . Na tę potrzebę zainscenizowaliśmy scenę ratowania zauważonej ofiary wypadku drogowego - potrącenia pieszego. Tutaj również wiedza nabywana przez uczniów podczas zajęć z wykorzystaniem fantomów pozyskanych w ramach udziału w szkoleniu WOŚP przynosi pożądane efekty. W oczach Pana Naczelnika egzamin ze sprawności i efektywności działań ratowniczych zdaliśmy z wyróżnieniem. Poczucie satysfakcji z tej oceny ma swoje głębsze podłoże, jest wynikiem priorytetowego traktowania przez Dyrekcję szkoły i pracowników tematyki bezpieczeństwa powierzonych naszej pieczy wychowanków.
Z okazji obchodzonego niedawno Dnia Strażaka wszystkim Druhom pełniącym służbę pod sztandarem św. Floriana składamy życzenia wielu sukcesów w życiu zawodowym oraz satysfakcji ze służby dla społeczeństwa, a także wszelkiej pomyślności w życiu osobistym. Dziękujemy za codzienny trud i poświęcenie oraz gotowość niesienia pomocy z narażeniem życia.

Dyrekcja, pracownicy i uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Kasince Małej