„I, aby żyć siebie samego trzeba dać”

22/05/2013, dodał: Magda Polańska czytano: 2023 razy

W majowe popołudnie 15.05.2013r. wśród zielni i słonecznych promieni Domu Pomocy Społecznej w Rabie Niżnej odbyło się spotkanie jego mieszkańców z roztańczoną grupą zagórzańskich górali z Zespołu Placówek Oświatowych w Kasinie Wielkiej.

Grupa została zaproszona, aby umilić "majówkę’’ połączoną z piknikiem dla wszystkich pensjonariuszy tego Domu. Pani Dyrektor Janina Ziemianin witając uczestników jednocześnie podziękowała za zaproszenie. Przedstawiła też swoich podopiecznych, życząc wszystkim miłych wspólnych chwil.
Majówka rozpoczęła się odśpiewaniem litanii do NMP pod przewodnictwem księdza Gracjana, wikariusza z Kasiny Wielkiej oraz tamtejszej parafialnej scholki, której „szefuje” katechetka Bernadeta Kaletka. Do śpiewu bardzo chętnie włączyli się mieszkańcy, opiekunowie i pracownicy DPSu, a melodie rozbrzmiewały w urokliwym amfiteatrze umieszczonym pośród wspaniałego parku zieleni i kwiatów – „prawdziwy majowy czar”.
Pensjonariusze oczekiwali ze zniecierpliwieniem na występ młodych górali pod kierunkiem Pani Emilii Ceklarz, która przygotowała tańce i przyśpiewki z naszego regionu, bliskie sercu tych ludzi, by w klimacie życzliwości chociaż na chwilę mogli zapomnieć o troskach dnia codziennego. Atmosfera, która panowała podczas występów była naprawdę niesamowita. Kilku pensjonariuszy tańczyło i śpiewało wspólnie z młodymi góralami.
Po wyczerpujących tańcach i śpiewach wszyscy zgromadzili się przy ognisku piekąc kiełbaskę, dzieląc się ciastem i dobrym humorem.
Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania tego spotkania: P. Dyrektor Janinie Ziemianin, ks. Proboszczowi z Kasiny Wielkiej Wiesławowi Maciaszkowi, ks. Gracjanowi i P. Emilii Ceklarz oraz Panu Prezesowi Domu Pomocy Społecznej w Rabie Niżnej Janowi Osmoła, opiekunom, pracownikom Ośrodka za zaproszenie i miłe przyjęcie oraz podarunki, które otrzymali uczniowie biorący udział w majówce. Będą one na pewno pamiątką tego radosnego spotkania.
Myślimy, że te przeżycia zostaną długo w pamięci każdego uczestnika, a życzliwość, która płynęła podczas tego spotkania zaowocuje samym dobrem.
"Bo , życie nie tylko po to jest by brać,
I, aby żyć siebie samego trzeba dać.”

/Stanisław Sojka/

red. Bernadeta Kaletka