Gdy ciężką pracę i zdolności zwieńcza sukces – polonistyczne osiągnięcia uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 w Kasince Małej

23/05/2013, dodał: Maciej Liberda czytano: 2294 razy

14 maja w Teatrze „Rabcio” odbyła się XXIX edycja Konkursu Recytatorskiego im. Antoniny Zachary – Wnękowej, wrażliwej poetki człowieczego losu.

Nasi uczniowie zdobyli w kategorii literackiej znakomite miejsca: Patryk Kozak II m. i Ola Cieżak III m. Ponadto ich polonistka Ewa Cetnarowska została wyróżniona za bardzo dobre przygotowanie uczniów, według jury wszyscy zasługiwali na nagrodę.

Szczególne osiągnięcia ma uczennica klasy czwartej Ola Cieżak. Zdobyła już:
- I miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Literackim organizowanym przez ZPO w Rabie Niżnej,
- I miejsce w Powiatowym Konkursie Poezji ks. Jana Twardowskiego organizowanym przez Zespół Szkół w Laskowej,
- I miejsce w Wojewódzkim Konkursie Literackim organizowanym przez Zespół Szkół w Zębie.

Brała udział także w Małopolskim Konkursie Humanistycznym – zabrakło jej jedynie dwóch punktów, aby zostać finalistką. Ale już w Konkursie Biblijnym tytuł Finalisty zdobyła. Z pewnością była najmłodszą uczennicą biorącą udział w tym konkursie. Nam, nauczycielom pozostaje mądrze kształtować talent zdolnej Oli, podzielać jej pasje, humor i energię, z jaką zabiera się za kolejne wyzwania.

red. Ewa Cetnarowska