Zmiany organizacyjno - gospodarcze w Szkole Podstawowej w Łętowem

06/05/2014, dodał: czytano: 2662 razy
Od września 2013r. w Szkole Podstawowej w Łętowem zaszły duże zmiany, zarówno organizacyjne jak i gospodarcze. Po raz pierwszy w historii szkoły nawiązano współpracę z Gorczańskim Parkiem Narodowym i posadzono podarowane przez park drzewka.

W trosce o zdrowy rozwój dzieci tej placówki podpisana została umowa z Agencją Rynku Rolnego na bezpłatne dostarczanie  owoców uczniom klas I-III. W ramach projektu unijnego otwarto również punkt przedszkolny. Młodzieży starszej oraz dorosłym udostępniono salę gimnastyczną, w której w tej chwili odbywają się kursy tańca towarzyskiego, mecze piłki siatkowej oraz aerobik.

W trosce o poziom nauki naszych uczniów oraz komfort pracy grona pedagogicznego i pracowników szkoły zrealizowane zostały inwestycje gospodarcze. Wszystkie klasy wyposażone zostały w nowe meble i rolety, pomalowano sale lekcyjne i drzwi, wymienione zostały klamki, w całej szkole działa Internet, z którego mogą korzystać w celach dydaktycznych i uczniowie i nauczyciele. Przenieśliśmy do innej sali i wyposażyliśmy pokój nauczycielski, zakupiliśmy również profesjonalny sprzęt nagłaśniający, wyposażyliśmy i dostosowaliśmy  do wymogów SANEPIDU kuchnię, w której przyrządzane są ciepłe posiłki dla dzieci; w szkole otwarto sklepik, a na zewnątrz założyliśmy monitoring.

Mam nadzieję, że wszystkie te zmiany przyczyniły się do poniesienia komfortu i bezpieczeństwa nauczania zarówno dla nauczycieli jak i uczniów naszej placówki. Aby w pełni wykorzystać nowoczesną i dobrze wyposażoną salę gimnastyczną udostępniliśmy ją dla całej społeczności Łętowego, oczywiście w określonych godzinach, niekolidujących z zajęciami lekcyjnymi i pozalekcyjnymi uczniów.

Dyrektor Krystyna Masłowiec