Książka jest dobra na nudę!

14/04/2014, dodał: Maciej Liberda czytano: 2713 razy
11.04.2014r. w Szkole Podstawowej Nr 1 im. św. Józefa w Lubomierzu odbyło się przedstawienie „Książka jest dobra na nudę!” Aktorami byli uczniowie klasy drugiej, którzy wystąpili pod czujnym okiem Pani Dyrektor.

Myślą przewodnią występu było zachęcenie uczniów do czytania książek – zamysł przedstawienia tłumaczy Jadwiga Baran – Stożek.

Na bajkowej scenie pojawili się chłopcy, którzy wrócili ze szkoły i szukali sposobu na nudę. Pierwszym ich pomysłem była gra w piłkę, która jednak szybko ich znużyła. Kolejnym była bitwa na poduszki, ale to również nie sprostało ich wymaganiom. Nieoczekiwanie do zmartwionych dzieci przyszły postacie z bajek, m.in. Kubuś Puchatek i Plastuś. Bohaterowie lektur próbowali przekonać chłopców, aby sięgnęli po książki i czytali je w wolnych chwilach. Ich argumenty przyniosły pozytywny skutek chłopcy zrozumieli, że książka jest dobra na nudę. Zapewniali, ze teraz będą po nią częściej sięgać.

W ramach akcji organizatorzy przeprowadzili także konkurs dla uczniów klas 0-6. Przedstawiciele poszczególnych klas odpowiadali na pytania dotyczące przedstawienia. Zadawała je Pani Dyrektor. Wszyscy udzielili poprawnych odpowiedzi i dostali czekoladowe jajeczko, przecież święta już tuż, tuż!

To dopiero początek naszej wspólnej zabawy – zapewniają drugoklasiści. Za miesiąc zaprosimy wszystkich uczniów naszej szkoły na kolejne przedstawienie. Czekamy na to z niecierpliwością.

red. Samorząd Uczniowski:

Zuzanna Surówka