TYDZIEŃ EUROPEJSKI

03/06/2013, dodał: Maciej Liberda czytano: 2162 razy

W dniach 27 i 29 maja b.r. w Zespole Placówek Oświatowych w Mszanie Górnej odbyła się kolejna edycja tygodnia europejskiego. Otwarcie tego święta rozpoczęliśmy słuchając hymnu Unii Europejskiej oraz hymnu Polski.

Następnie uczennica klasy IIIC przedstawiła nam ciekawą prezentację, z której dowiedzieliśmy się mnóstwo informacji o Grupie Wyszehradzkiej.
W kolejnym dniu święta nasi koledzy ze szkoły przygotowali inscenizację, by przybliżyć nam funkcjonowanie szkolnictwa w innych krajach Unii Europejskiej. Wysłuchaliśmy też pięknych utworów śpiewnych i granych przez naszych utalentowanych kolegów na skrzypcach, saksofonie, klarnecie, akordeonie guzikowym oraz flecie poprzecznym. Pokazy zakończono piosenką „ Koko Euro spoko ’’. Głos zabrała również Pani Dyrektor – relacjonują uczniowie ZPO w Mszanie Górnej.
Były to dwa dni dzięki, którym dowiedzieliśmy się wiele ciekawostek o innych państwach należących do Unii Europejskiej.

red. Elżbieta Kubik