II edycja Konkursu „Zawód nie zawodzi” rozpoczęta!

05/03/2014, dodał: Bartosz Bugara czytano: 2301 razy
W dniach 3 i 4 marca 2014 r. w szkołach, które są liderami regionalnymi konkursu, odbyły się konferencje inaugurujące tegoroczną edycję Konkursu „Zawód nie zawodzi". Wszystkie szkoły gimnazjalne zaproszone do udziału zachęcamy do wysyłania zgłoszeń.
Podczas konferencji zaproszeni nauczyciele - koordynatorzy konkursu, poznali cele przyświecające konkursowi wraz ze szczegółowym harmonogramem poszczególnych edycji oraz systemem premiowania uczestników.
Etap próbny odbędzie się 27 marca. Jego celem jest zaznajomienie uczniów z platformą e- learningową, za pośrednictwem której uczestnicy będą rozwiązywać quizy konkursowe na wszystkich etapach.
Etap szkolny zaplanowano na 3 kwietnia. Odbędzie się w poszczególnych, zaproszonych do uczestnictwa szkołach gimnazjalnych.
Finał wraz z uroczystym rozdaniem nagród przypadnie w dniu 30 kwietnia. Zostanie przeprowadzony dwutorowo w siedzibie liderów regionalnych - w Zespole Szkół Techniczno - Informatycznych w Mszanie Dolnej oraz w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Limanowej.

Wszelkie informacje można śledzić na bieżąco na stronie: www.zawodniezawodzi.pl

Konferencje inaugurującą w ZSTiO w Limanowej swoją obecnością uświetnili m.in. Jan Puchała -Starosta limanowski oraz Marek Młynarczyk - Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Limanowej.
Pan Jan Puchała w swoim wystąpieniu zwrócił szczególną uwagę na potrzebę kształcenia zawodowego odpowiadającemu sytuacji na lokalnych rynkach pracy. Dostrzegł także konieczność racjonalnego planowania kariery i wsparcia młodzieży przez doradców zawodowych już na etapie elementarnego kształcenia. Jednocześnie poparł ideę konkursu „Zawód nie zawodzi", rozwijającego zainteresowania gimnazjalistów, wskazując na zależność, że pasja, może, a nawet w perspektywie powinna, stać się ich pracą. Istotna rolę odgrywają w tym procesie nauczyciele, pedagodzy, rodzice i doradcy zawodowi, co zaakcentował Pan Tomasz Droń - Lider Klubu Pracy w Powiatowym Urzędzie Pracy w Przemyślu.
Organizatorem Konkursu „Zawód nie zawodzi" jest stowarzyszenie Humaneo: www.humaneo.pl

red. Bartosz Bugara