Orkiestra Dęta z Mszany Górnej na Jubileuszu ks. Prałata Marka Babuśki

04/06/2013, dodał: Maciej Liberda czytano: 2146 razy

W dniu 25 maja 2013 roku Orkiestra Dęta Ochotniczej Straży Pożarnej z Mszany Górnej uczestniczyła w uroczystościach 25 lat posługi kapłańskiej Ks. Prałata Marka Babuśki w kościele pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Strzegomiu.

Swoim występem uświetniła Liturgię Mszy św. Koncertowała również dla wszystkich gości zebranych na uroczystości.
Ks. Prałat urodził się w Nowej Rudzie 9 marca 1963 roku. Pochodzi ze Ścinawki Górnej. Do szkoły podstawowej uczęszczał w Ścinawce Średniej, natomiast na poziomie szkoły średniej, kształcił się w Nowej Rudzie. Wezwany wołaniem Pana, rozpoczął formację MWSD we Wrocławiu. Dnia 21. maja 1988 roku przyjął święcenia kapłańskie w katedrze wrocławskiej przez posługę kard. Henryka Gulbinowicza. Na pierwszą placówkę duszpasterską został skierowany do Wałbrzycha, do parafii pw. Niepokalanego Poczęcia NMP, gdzie pracował do 1994 roku. Następnie, aż do roku 1996, posługiwał w Legnicy, w parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego. W 1996r. wrócił do wałbrzyskiej parafii pw. Niepokalanego Poczęcia NMP, gdzie pracował rok. Przełomowym rokiem w pracy duszpasterskiej ks. Marka stał się rok 1997, w którym został powołany na urząd proboszcza nowej parafii pw. św. Wojciecha w Wałbrzychu. Był to czas organizowania życia nowej wspólnoty parafialnej, a przede wszystkim budowy kościoła. Praca ks. Marka została doceniona, kiedy w 2000 roku otrzymał tytuł kanonika EC, a kilka lat później w 2006r. uzyskał przywilej noszenia rokiety i mantoletu, czyli godność kanonika RM. Rok 2006 to czas wielkiej zmiany w posłudze ks. Marka. Zostaje powołany przez bpa Ignacego Deca, biskupa świdnickiego, na urząd proboszcza bazyliki strzegomskiej pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła, a następnie w roku 2007, zostaje dziekanem dekanatu strzegomskiego. Ten sam rok przynosi nominację Ojca Świętego Benedykta XVI, na mocy której ks. Marek zostaje Kapelanem Honorowym Jego Świątobliwości.
Wyjazd i pobyt orkiestry na uroczystość został w całości zasponsorowany przez całą rodzinę ks. Prałata Marka Babuśki.

red: Zbigniew Kamiński