Himalaje indyjskie - zapomniane królestwo na dachu świata

07/06/2013, dodał: Maciej Liberda czytano: 2111 razy

Himalaje indyjskie stały się tematem prezentacji, którą uczniom Zespołu Placówek Oświatowych w Mszanie Górnej przedstawił Pan Marcin Janik – podróżnik z Nowego Sącza.

Himalaje, najwyższe góry na kuli ziemskiej, zajęcia mieszkającej tam ludności, krajobrazy, kontrasty występujące w tym regionie - to wszystko pokazał nam i opisał Pan Marcin, który utrwalił swoją wyprawę na zdjęciach fotograficznych. Wielu z nas jest w głębi duszy podróżnikiem; chciałoby się samemu zwiedzać piękne, ale czasami groźne zakątki globu – opowiadali zachwyceni prezentacją i opowieściami podróżnika uczniowie.
Na zakończenie wizyty w szkole podróżnik odpowiadał na liczne pytania uczniów, cierpliwie podawał wyjaśnienia i rozwiewał wątpliwości związane z tamtym zakątkiem Ziemi.

red. Jarosław Draus