Dzieci przedszkolne ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Kasince Małej razem z Radiem Kraków słuchają wierszy Tuwima

07/06/2013, dodał: Maciej Liberda czytano: 3552 razy

Rok 2013, jak wszyscy zapewne wiedzą, został ogłoszony Rokiem Juliana Tuwima. Fakt ten stał się dla Szkoły Podstawowej Nr 2 w Kasince Małej, noszącej imię właśnie Tuwima, wielkim wyzwaniem.

Podjęte zostały rozmaite działania mające na celu promowanie i pogłębianie wiedzy na temat Patrona Szkoły.
Również i oddziały przedszkolne dzieci 4,5 i 6- letnich wraz z wychowawczyniami: Panią Danutą Kołodziej i Renatą Szczypką postanowiły włączyć się w aktywne poznawanie twórczości tego jakże znakomitego poety. O tym, że dzieci przedszkolne znakomicie znają wiersze Tuwima już niejednokrotnie mogliśmy się przekonać. Jednak akcja „Cała Małopolska słucha Tuwima” zorganizowana przez Radio Kraków stała się okazją do ciekawego i oryginalnego spotkania ze znanymi już utworami.
Dnia 3 czerwca punktualnie o godzinie 10.10 wszystkie dzieci małopolskich przedszkoli i oddziałów przedszkolnych, których wychowawcy zgłosili chęć wzięcia udziału w akcji, zasiadły do wspólnego słuchania audycji radiowej, w której to usłyszały wspaniałe interpretacje tuwimowskich utworów deklamowanych przez znanych artystów min. Annę Dymną, Dorotę Segdę i Jana Peszka.
Mamy nadzieję, ze wraz z innymi przedszkolakami udało nam się pobić rekord świata w ilości osób słuchających Tuwima. A trzeba wszystkim wiedzieć, że utwory słuchane były
z wielkim zainteresowaniem i pasją.
Z uwagą utworów słuchały nie tylko dzieci naszych oddziałów przedszkolnych, ale i studentki II roku studiów niestacjonarnych Wyższej Szkoły Ekonomii, Turystyki i Nauk Społecznych wydziału zamiejscowego w Myślenicach o specjalności: edukacja wczesnoszkolna i przedszkolna z terapią pedagogiczną, które to właśnie w naszej szkole zdobywają doświadczenie odbywając praktykę pedagogiczną realizowaną w ramach projektu „Nowe wychowanie we współczesnym przedszkolu i szkole podstawowej” .
Opiekunem praktyk w Szkole Podstawowej nr 2 im. Juliana Tuwima w Kasince Małej jest mgr Renata Szczypka, nauczyciel dyplomowany z długoletnim stażem pedagogicznym.
W ramach nawiązanej współpracy studentki odbywające praktyki pedagogiczne w naszej szkole nie tylko zdobywają nowe umiejętności i doświadczenia uczestnicząc w życiu przedszkola i szkoły, ale też poszerzają posiadaną już wiedzę wyniesioną dotychczas ze studiów i wykorzystują ją w praktyce.

red. Renata Szczypka