Festiwal Piosenki Europejskiej

12/06/2013, dodał: Magda Polańska czytano: 2079 razy

10 czerwca 2013 r. w Zespole Placówek Oświatowych w Kasince Małej odbył się Festiwal Piosenki Europejskiej przygotowany przez Panią Katarzynę Nawarę i Panią Agnieszkę Wcisło, który miał formę konkursu motywującego do popularyzacji języków obcych i kultury muzycznej wśród dzieci i młodzieży.

Wzięli w nim udział soliści oraz zespoły ze szkoły podstawowej i gimnazjum. W trakcie przesłuchań mogliśmy usłyszeć m.in. piosenki o latającym dywanie, o dobrym i złym samopoczuciu, ulubionych zabawkach czy potrawach w wykonaniu najmłodszych uczestników, a także znane utwory sławnych wykonawców, np. Rihanny, Eltona Johna, Celine Dion, Eweliny Lisowskiej.
W trakcie obrad jury obejrzeliśmy dwa występy zespołów tanecznych ze szkoły podstawowej oraz wysłuchaliśmy piosenek w wykonaniu nauczycieli – Pana Łukasza Szlachetki i Pana Marcina Szołdrowskiego. Uczniowie mieli możliwość zaprezentowania swoich talentów wokalnych oraz umiejętności posługiwania się językami obcymi. Zwycięzcy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy z rąk Pani Wicedyrektor Krystyny Rutkowskiej-Topinek.

red. Dorota Borowiec