Przedsmak wakacji

24/06/2013, dodał: Maciej Liberda czytano: 2240 razy

W dniach od 9 do 17 czerwca uczniowie Szkół Podstawowych: Nr 2 w Lubomierzu, Nr 2 w Kasince Małej, w Glisnem i Zespołu Szkoły i Przedszkola w Olszówce przebywali na zielonej szkole w Jastrzębiej Górze.

W czasie pobytu młodzież mogła cieszyć się piękną słoneczną pogodą, która sprzyjała spacerom brzegiem morza oraz poznawaniu nadmorskiego krajobrazu. Nie był to jednak tylko czas odpoczynku, gdyż uczniowie realizowali program „W krainie Neptuna”.
Organizator przygotował bardzo bogaty plan wycieczek. Zwiedzili między innymi Gdańsk, Gdynię i Sopot. W porcie gdyńskim podziwiali legendarne statki: Dar Pomorza i ORP Błyskawica, w Sopocie spacerowali po molo, a w Gdańsku mogli podziwiać pięknie odrestaurowane, zabytkowe kamieniczki. Ważnym punktem tej wycieczki był rejs statkiem na Westerplatte. Pani Przewodnik przybliżyła uczniom tragiczne wydarzenia jakie rozegrały się w tym miejscu 1 września 1939 roku. Kolejna wyprawa odbyła się do Władysławowa i Cetniewa, które słynie z nowoczesnego Ośrodka Centrum Sportu i Alei Gwiazd Sportu. Zapoznali się również z pracą latarnika i rybaka odwiedzając latarnię morską na Rozewiu. Dużą atrakcją była wycieczka na Hel i obserwowanie w znajdującym się tam Fokarium karmienia bałtyckich foczek. Na pamiątkę pobytu na „końcu Polski” każda grupa zrobiła sobie zdjęcie. Tradycyjnie odbył się też „chrzest morski”.
Z wyprawy uczniowie wrócili opaleni i bardzo zadowoleni.

red. Anna Łabuz