Festyn na Orliku

01/07/2013, dodał: Magda Polańska czytano: 2805 razy

W dniu 27.06.2013r. na „Orliku” przy Zespole Placówek Oświatowych w Mszanie Górnej odbył się Festyn Rodzinny z okazji Dnia Dziecka i Dnia Sportu Szkolnego. Impreza rozpoczęła się pokazem samochodu bojowego i sprzętu ppoż. jednostki OSP w Mszanie Górnej.

Dzieci miały wielką frajdę mogąc wejść do wozu strażackiego i wczuć się w rolę strażaka. Najwięcej wrażeń sprawił im jednak pokaz podania wody. Również na boiskach sportowych nie zabrało emocji. Dzieci zawzięcie rywalizowały ze sobą w różnych grach i zabawach ruchowych, takich jak wyścigi rzędów, przeciąganie liny, badminton, gra w piłkarzyki i mecz piłki nożnej chłopców ze szkoły podstawowej. Wykorzystaliśmy także nasze miasteczko komunikacyjne gdzie był zorganizowany tor przeszkód dla czteroosobowych drużyn. Największymi atrakcjami festynu były dmuchana zjeżdżalnia, którą zasponsorował lokalny przedsiębiorca oraz przejazd końmi ze stadniny „Apacz” w Mszanie Górnej – relacjonują organizatorzy.

Nagrody rzeczowe dla uczestników ufundował Urząd Gminy Mszana Dolna na czele z Panem Wójtem Bolesławem Żabą. Dzięki hojności i uprzejmości lokalnych sponsorów wszyscy uczestnicy festynu otrzymali słodycze i napoje.

red. Leszek Kamiński