„ Mistrzostwa Gminy Mszana Dolna w koszykówce ” Olszówka 2009

23/01/2009, dodał: Maciej Liberda czytano: 1266 razy

„ Mistrzostwa Gminy Mszana Dolna w koszykówce ” Olszówka 2009
Pierwszymi zawodami rangi Mistrzostw Gminy Mszana Dolna w 2009 roku, były rozgrywki koszykówki, które po raz pierwszy przeprowadzono w Olszówce.

Do zawodów zgłosiło się po dziewięć zespołów w obu kategoriach. Reprezentowały szkoły w Kasince Małej 1 (opiekun Krzysztof Niziński), Kasince Małej 2 ( Janusz Klimas), Kasinie Wielkiej (Piotr Patalita), Lubomierza 2, Mszany Górnej 2 ( obu Mateusz Sławecki), Łętowego (Paweł Mamala), Łostówki (Maciej Potaczek), Raby Niżnej (Janusz Prośniak, Robert Sławecki) i Olszówki (Piotr Kowalik). Po dwudniowych bojach najlepsza wśród dziewcząt i chłopców okazała się ekipa z Kasiny Wielkiej, wyprzedziła w kategorii dziewcząt Olszówkę i Rabę Niżną, a w rywalizacji chłopców Lubomierz 2 i Olszówkę. Nagrody dla najlepszych zespołów, ufundowane przez Urząd Gminy Mszana Dolna, wręczała dyrektor szkoły Bogusława Pajdzik. Zwycięzcy będą reprezentować naszą gminę w zawodach powiatowych.

Piotr Kowalik