UKS „OSET” ŁOSTÓWKA NASZA ZAWODNICZKA W KADRZE MAŁOPOLSKIEJ

23/03/2009, dodał: Maciej Liberda czytano: 1228 razy

Dzień 22 marca 2009 r. z pewnością utkwi w pamięci Karoliny Kołodziej, uczennicy klasy 6 Szkoły Podstawowej w Łostówce. Właśnie tego dnia na stadionie "Bronowianki" w Krakowie, zawodniczka naszego UKS-u zadebiutowała w kadrze małopolskiej U-13.

Karolina została dostrzeżona przez trenerów kadry małopolskiej już podczas Małopolskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej rozgrywanych w Regulicach dnia 4 grudnia 2008 r., gdzie Szkoła Podstawowa z Łostówki wywalczyła pierwsze miejsce, a sama Karolina została królem strzelców turnieju. Następnym osiągnięciem, które zwróciło uwagę i tylko utwierdziło w przekonaniu trenerów kadry, że Karolina potrafi bardzo dobrze grać w piłkę nożną, były halowe Mistrzostwa Małopolski Młodziczek U13 rozgrywane 18 stycznia 2009 r. w Krakowie. To właśnie na tych mistrzostwach nasza drużyna UKS „OSET” Łostówka odegrała znaczącą rolę zdobywając pierwsze miejsce, a Karolina Kołodziej została wybrana przez sędziów i trenerów „najlepszą zawodniczką turnieju” i otrzymała indywidualne wyróżnienie. Po tym ogromnym sukcesie Karoliny oraz innych koleżanek z drużyny, do szkoły w Łostówce, już po kilku dniach, dotarło pismo z Małopolskiego Związku Piłki Nożnej dotyczące naszych zawodniczek. Karolina Kołodziej i Ewelina Filipiak zostały zaproszone na tygodniowe zgrupowanie kadry małopolskiej, które odbyło się w Kamienicy podczas ferii zimowych. W czasie zgrupowania nasze dziewczyny ciężko trenowały pod okiem trenerów kadry małopolskiej, co zaowocowało powołaniem dla Karoliny Kołodziej na mecz eliminacyjny do Mistrzostw Polski z Świętokrzyskim Związkiem Piłki Nożnej.
Mecz pomiędzy Małopolskim ZPN a Świętokrzyskim ZPN odbył się w Krakowie
22 marca 2009 r. na obiekcie "Bronowianki". Karolina wystąpiła w tym spotkaniu już od pierwszych minut meczu, wyszła w podstawowym składzie na pozycji napastnika. Mimo, iż nie zdobyła bramki, choć dwukrotnie zabrakło ku temu odrobinki szczęścia, może być zadowolona z debiutu, gdyż Małopolski ZPN wygrał mecz 5 : 3 i awansował na pierwsze miejsce w swojej grupie eliminacyjnej do Mistrzostw Polski.

Reprezentacja MZPN - Młodziczki

eliminacje

zespół

mecze

punkty

bramki

Małopolski ZPN

9:10

Lubelski ZPN

5:1

Świętokrzyski ZPN

9:11

Podkarpacki ZPN

6:7

Do zakończenia eliminacji drużynie Małopolski pozostały jeszcze dwa spotkania rewanżowe, w których jak zapewnił pan Radosław Piwowarczyk, trener kadry młodziczek, z pewnością wystąpi także Karolina. Zapraszamy do kibicowania młodym piłkarkom z małopolski, aby udało im się wywalczyć awans do Finału Mistrzostw Polski. Wszelkie sukcesy kadry można śledzić na stronie MZPN.
Cieszymy się z sukcesów naszej zawodniczki, która promuje nie tylko UKS ,,Oset” Łostówka, ale i gminę Mszana Dolna. Dziękujemy rodzicom za wsparcie i pomoc, a samej Karolinie pozostaje życzyć udanych występów i jak najwięcej zdobytych bramek. Oby omijały ją kontuzje, a na swojej drodze spotykała samych mądrych i życzliwych ludzi, którzy w przyszłości dobrze pokierują jej sportową karierą. Ta młoda dziewczyna ma z pewnością nieprzeciętny talent, którego nikomu nie wolno zmarnować.

Maciej Potaczek