Dla Ciebie Mamo, dla Ciebie Tato…

28/05/2009, dodał: Maciej Liberda czytano: 1204 razy

IX Kraina Radości, tryskała w tym roku blaskiem słońca i nieprawdopodobną wręcz energią tanecznych, muzycznych i aktorskich atrakcji. Staraliśmy się zaprezentować cały wachlarz możliwości uczniów naszej szkoły. A powód był ku temu szczególny.

Tegoroczne święto zadedykowane było Rodzicom z okazji bliskiego Dnia Matki i Dnia Ojca. Trudno więc się dziwić, że był to pełen radości, ciepła i pozytywnej energii program, który powstał pod kierunkiem nauczycieli ale i w znacznej mierze z inicjatywy samych dzieci. Zaprezentowali w nim wszystko co w nich najlepsze i wyrazili tym samym całą swoją miłość i wdzięczność dla rodziców.
Przedszkolaki, młodsze i starsze klasy oraz dodatkowo uczestnicy pozalekcyjnych kół zainteresowań przez ponad trzy godziny z ogromnym powodzeniem bawili licznie zebraną widownię. Podziwialiśmy zabawne interpretacje utworów Tuwima, popisy wokalne solistów i kapel rockowych o istnieniu których na terenie szkoły niejeden przekonał się dopiero słuchając ich na scenie, koncerty instrumentalne koła skrzypcowego i młodych flecistek z kl. II.
Nie da się jednak ukryć, że nasza rzeczywistość to w mniejszym lub większym stopniu odzwierciedlenie wzorców lansowanych przez telewizję. Większość zebranych pamięta i z rozrzewnieniem wspaniałe przedstawienia, którymi w pierwszych latach naszej imprezy zachwycali nas członkowie koła teatralnego. A były to, przyznajmy, spektakle na miarę Oskarów. Natomiast dzisiaj, gdy telewizyjnymi hitami są „You cane dance”, „Taniec z gwiazdami” czy „Mam talent” scenę kasinczańską zdominowała muzyka i ruch. Objawiły się w tych prezentacjach prawdziwe wulkany energii, wielkie talenty taneczne. To takich jak oni lub ich właśnie zobaczymy zapewne niedługo w TVN –ie. Dynamiczne popisy z elementami akrobacji zaprezentowali uczniowie klas III – VI, podopieczni p. Janusza Klimasa i koła tańca nowoczesnego szkoły „Prestiż” .
Osobny blok prezentacji o akcencie ludowym przygotowali uczniowie klasy VI którzy interpretowali zabawne teksty o góralskiej modzie i zwyczajach w nienagannej zagórzańskiej gwarze oraz koło tańca regionalnego, które przy akompaniamencie kapeli góralskiej gościnnie występujących u nas „Robcusiów” z rozmachem zaśpiewało i zatańczyło po dwa i po śtyry.
Dojrzałym i wysmakowanym blokiem rozrywkowym uraczyła nas klasa VI, która w ten sposób śpiewająco zdała sprawdzian umiejętności na zakończenie szkoły, szkoda, że nie widziała ich w tej roli Okręgowa Komisja Egzaminacyjna, 40 punktów to za mało by ich ocenić i … docenić.

W czasie występów i długo jeszcze po ich zakończeniu pełna parą hulały; sklepik, loteria fantowa, zjeżdżalnie dla dzieci oraz liczne stoiska gastronomiczne. Świetna pogoda przyczyniła się również do znakomitej frekwencji na zabawie tanecznej dla dorosłych, którą zaplanowaliśmy na zakończenie tego szczególnego dnia. Rzewnymi łzami zapłakało niebo dopiero koło godziny pierwszej w nocy i wydaje mi się, że z żalu iż następne takie święto … dopiero za rok.

Elżbieta Jakubiak