Dzień Dziecka w Gminnym Przedszkolu w Mszanie Górnej

04/06/2009, dodał: Maciej Liberda czytano: 2550 razy

Tradycyjnie pierwszego czerwca obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Dziecka. To najradośniejsze, najszczerzej roześmiane, rozkrzyczane święto było hucznie i kolorowo obchodzone w Gminnym Przedszkolu w Mszanie Górnej. Okazja była wielokrotna, bo połączona z uroczystością otwarcia boiska sportowego wybudowanego w ramach programu „Blisko- Boisko”, jak również ze świętowaniem Roku Przedszkolaka oraz Dnia Sportu.

Przedszkolaki z Gminy Mszana Dolna spotkały się, aby mile spędzić czas i cieszyć się wraz z Mszaną Górną, która w tym dniu otrzymała cudowny prezent w postaci boiska. Radosne święto wszystkich dzieci w Gminnym Przedszkolu w Mszanie Górnej rozpoczęło się od uroczystego powitania przez Panią Dyrektor Stanisławę Nowak, wszystkich przybyłych przedszkolaków (a zebrało się ich około 250) oraz ich opiekunów. Pani Dyrektor powitała wszystkich w imieniu swoim, środowiska oraz w imieniu Pana Wójta - Tadeusza Patality i Pani Barbary Dziwisz – Pełnomocnik Wójta i Radnej Województwa Małopolskiego.
W związku z obchodami Roku Przedszkolaka nasze przedszkole zorganizowało Gminny Konkurs Plastyczny "Moje przedszkole". Technika prac była dowolna, dlatego pomysły dzieci zaskoczyły nawet jury. Do konkursu zgłosiło się 11 szkół i przedszkoli, a do naszej placówki napłynęło 95 prac. Komisja przyznała od I do III miejsca we wszystkich kategoriach wiekowych. Zwycięzcy otrzymali nagrody książkowe, a wszyscy - pamiątkowe dyplomy.

Wyniki Gminnego Konkursu Plastycznego „Moje przedszkole”:

Grupa wiekowa - 4 lata

4. Patrycja Bożek – Szkoła Podstawowa nr 2 w Lubomierzu
5. Patrycja Malec - ZPO w Rabie Niżnej
6. Damian Chorągwicki – Szkoła Podstawowa w Łostówce

Po uroczystym rozdaniu nagród, korzystając z chwili bezdeszczowej pogody, wszystkie dzieci udały się w barwnym korowodzie na nowe boisko. Dzieciaki z kolorowymi balonikami, kwiatami, którymi wesoło machały, przemaszerowały uliczkami Mszany Górnej. Nie zabrakło też śpiewu, który rozbrzmiewał po okolicy budząc ogromne zainteresowanie i podziw środowiska. Dzieci mogły podziwiać piękny obiekt, który zachwyca z pewnością każdego. Z zaplanowanych zajęć udało się tam zrealizować niewiele, gdyż z powodu deszczu musieliśmy wracać do przedszkola, gdzie czekało na nas również wiele atrakcji. Już „od progu” zostaliśmy przywitani wesołą muzyką, dekoracją oraz łakociami.
Radosna zabawa w ten odmienny od pozostałych, świąteczny dzień, trwała aż do obiadu, na który zaproszono wszystkie przybyłe dzieci wraz z opiekunami. Na zakończenie nie zabrakło słodyczy i uśmiechów zabranych do domów.

W tym dniu zaplanowane były rozgrywki sportowe na nowym boisku dla uczniów szkół podstawowych z terenu gminy. Zaproszeni zostali także gimnazjaliści, którzy mieli kibicować swoim zawodnikom. Niestety z powodu złej pogody zawody na świeżym powietrzu zostały odwołane i przesunięte na inny termin.
Korzystając z okazji chcemy wszystkim dzieciom, tym dużym, mniejszym i tym całkiem małym złożyć najlepsze życzenia. Życzymy im wielu radosnych chwil, uśmiechu na twarzy, wielu przygód, dobrych przyjaciół, ciepła rodzinnego i jeszcze tylko ... gwiazdki z nieba.
Ewelina Płachczyńska-Struś (nauczycielka Gminnego Przedszkola w Mszanie Górnej)

Serdecznie dziękuję Dyrektorom placówek, Nauczycielom, Rodzicom, którzy chcieli być z nami i z wielką życzliwością oraz zaangażowaniem opiekowali się dziećmi podczas pobytu w Mszanie Górnej. Również dziękuję Pracownikom Gminnego Przedszkola w Mszanie Górnej

Z wyrazami głębokiego szacunku – Stanisława Nowak