25-lecie kapłaństwa o. Zygmunta Mikołajczyka proboszcza parafii w Lubomierzu

08/06/2009, dodał: Maciej Liberda czytano: 2011 razy

31 maja 2009 r. w pawilonie Szkoły Podstawowej Nr 2 w Lubomierzu gościliśmy Jubilatów ojców franciszkanów obchodzących 25-lecie kapłaństwa. Wraz naszym ojcem proboszczem Zygmuntem Mikołajczykiem Jubileusz obchodzili: bp Stanisław Dawlaszcz, o. Marian Godek, o. Zdzisław Sendecki, o. Krzysztof Kościelniak, o. Kazimierz Malinowski.

Uroczystość zaszczyciły władze gminne, m.in. Wójt Gminy Mszana Dolna Tadeusz Patalita oraz Przewodnicząca Rady Gminy Stefania Wojciaczyk, rodzice i rodzina naszego Jubilata, Mirosław Handke – były Minister Oświaty; obecni i byli dyrektorzy szkół, przyjaciele i mieszkańcy parafii.
Występ artystyczny dla zebranych gości zaprezentował szkolny zespół regionalny prowadzony przez p. Annę Kuczaj p. Joannę Dudę. Program artystyczna zawierał przyśpiewki, tańce na zagórzańską nutę. Przedstawieniem wszyscy byli zachwyceni. Mali górale i góralki przepięknie prezentowali się w regionalnych strojach.
Wspaniałą oprawę muzyczna uroczystości stworzyła Orkiestra Dęta z Mszany Górnej, w której batutę dzierży Michał Mysza oraz Kapela regionalna.

Anna Łabuz