Gminny konkurs literacki "WIDZIANE NA WŁASNE OCZY"

09/09/2009, dodał: Magda Polańska czytano: 1296 razy

URZĄD GMINY W MSZANIE DOLNEJ
GMINNA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W KASINCE MAŁEJ

zapraszają

do udziału w gminnym konkursie literackim

pod tytułem:

„ Widziane na własne oczy”

Opowiadanie o tym co wydarzyło się w mojej miejscowości lub o zmianach jakie zaszły tam w ostatnich latach.

Regulamin konkursu dostępny w każdej Bibliotece Publicznej na terenie Gminy Mszana Dolna.

Termin składania prac – do 20 października 2009

R E G U L A M I N

gminnego konkursu literackiego pod tytułem

„Widziane na własne oczy”
opowiadanie o tym co niedawno wydarzyło się w mojej miejscowości lub o zmianach jakie zaszły tam w ostatnich latach.

Kasinka Mała - sierpień - 2009

I Organizatorzy konkursu

1. Wójt Gminy Mszana Dolna
2. Gminna Biblioteka Publiczna w Kasince Małej
3. Redakcja czasopisma „Nasza Gmina Mszana Dolna”

II Cele konkursu
• ujawnianie i promowanie młodych talentów
• utrwalanie historii najnowszej rodzinnej miejscowości
• inspirowanie do uprawiania twórczości literackiej, stwarzanie możliwości publicznej prezentacji tekstów
• rozwijanie zainteresowań przemianami zachodzącymi w najbliższych okolicach

III Uczestnicy konkursu
Uczestnikami konkursu mogą być uczniowie wszystkich typów szkół mieszkający na terenie Gminy Mszana Dolna i dorośli.

IV Warunki uczestnictwa w konkursie
1. Przysłanie na adres organizatora lub doręczenie osobiście jednego tekstu literackiego zgodnego z wymogami konkursu, o objętości nie przekraczającej 1 strony
wydruku komputerowego, lub rękopisu nigdzie nie publikowanego.
Teksty należy dostarczyć w dwóch egzemplarzach.

Prace uczestnicy konkursu winni złożyć w Gminnej Bibliotece Publicznej w Kasince Małej lub Bibliotekach Publicznych w Kasinie Wielkiej, Lubomierzu, Łętowem, Łostówce, Mszanie Górnej, Olszówce, Rabie Niżnej do dnia 20 października 2009 r.
2. Wszystkie prace powinny być zaopatrzone w następujące dane: imię i nazwisko, wiek autora, dokładny adres zamieszkania, nazwa szkoły do której uczęszcza uczestnik konkursu.
3. Prace konkursowe można podpisać godłem ( pseudonimem), do każdej pracy opatrzonej pseudonimem należy dołączyć
osobną, zaklejoną kopertę, w której znajdują się pełne dane osobowe autora.
4. Udział w konkursie jest równoznaczny z wyrażeniem zgody przez uczestnika na nieodpłatne publikowanie nagrodzonych i wyróżnionych utworów w wydawnictwach pokonkursowych.

Rozstrzygnięcie konkursu, wręczenie nagród oraz prezentacja wyróżnionych utworów nastąpi w listopadzie, o czym uczestnicy zostaną poinformowani pisemnie.

Najlepsze prace zostaną opublikowane w czasopiśmie „Nasza Gmina Mszana Dolna”. Organizatorzy nie zwracają nadesłanych tekstów.
Informujemy, że nie wypełnienie któregokolwiek z w/w warunków dyskwalifikuje uczestnika z udziału w konkursie.
V Podsumowanie konkursu i nagrody
Powołane przez organizatorów jury dokona oceny prac konkursowych i rozdzieli nagrody rzeczowe
w następujących kategoriach:

Kategoria I I miejsce II miejsce III miejsce
Dzieci i młodzież 100,00 70,00 50,00
do lat 16

Kategoria II I miejsce II miejsce III miejsce
Młodzież szkół 150,00 100,00 70,00
średnich i inni
zainteresowani

Za udział w konkursie przyznawane też będą nagrody specjalne oraz wyróżnienia i dyplomy.
Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do innego podziału nagród.

Informujemy uczestników, że nie zwracamy nadesłanych na konkurs prac oraz zastrzegamy prawo wykorzystania wybranych prac do pokonkursowych wydawnictw.
Uwaga!
Wszelkich informacji dotyczących szczegółów konkursu w każdej bibliotece publicznej na terenie gminy Mszana Dolna.

Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie !

oprac. Maria Kawula
Powiatowa Biblioteka