W Krainie Baśni

25/11/2009, dodał: Maciej Liberda czytano: 1178 razy

Ważne miejsce w działalności biblioteki zajmują uroczystości, konkursy i imprezy czytelnicze, które dzięki swej popularności stały się atrakcyjną formą spędzania wolnego czasu przez dzieci. Dn. 17 listopada w SP nr 2 w Lubomierzu odbył się konkurs czytelniczy „W krainie baśni”.

Uczniowie biorący w nim udział występowali w przebraniach, wcielając się w postaci ulubionych baśniowych bohaterów. Królowa Śniegu, Ołowiany Żołnierzyk i Królewna Śnieżka to tylko niektóre z nich. Zaangażowanie dzieci i pomoc rodziców w przygotowaniu pięknych kostiumów postawiła jury w trudnej sytuacji. Wyłonienie zwycięzcy okazało się nie lada wyzwaniem i było naprawdę bardzo trudne. Dalsza rywalizacja polegała na wykazaniu się znajomością treści baśni oraz ich poprawnych tytułów.
Okazało się, że dzieci doskonale znają baśnie i poradziły sobie z tym zadaniem śpiewająco, a zdobyte przez nich nagrody będą im długo przypominały o przeżytych emocjach.

Maria Bożek