Złote Gody w Gminie Mszanie Dolnej

14/12/2009, dodał: Maciej Liberda czytano: 1891 razy

W dniu 12 grudnia br. w Szkole Podstawowej Nr 1 w Lubomierzu odbyła się uroczystość z okazji 50 – lecia pożycia małżeńskiego par z terenu naszej gminy. Uroczystość rozpoczęła się jednak w Kościele p.w. Św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Marii Panny, właśnie w Lubomierzu, gdzie podczas mszy św. Szacowni Jubilaci odnowili przysięgę małżeńską.

Miłość, wierność i uczciwość małżeńską oraz wspólne życie aż do śmierci ślubowali sobie po raz kolejny: Maria i Władysław Aksamit, Stefania i Jan Antosz, Maria i Jan Biernat, Julia i Stanisław Bierowiec, Ludwika i Franciszek Cieluch, Rozalia i Franciszek Cież, Janina i Wojciech Ciężadlik, Maria i Franciszek Dziedzina, Anna i Stanisław Gniecki, Anna i Władysław Grabiec, Maria i Stanisław Kania, Anna i Kazimierz Karpierz, Katarzyna i Jan Kołodziej, Józefa i Władysław Kościelniak, Władysława i Józef Kotarba, Zofia i Tomasz Krzysztof, Katarzyna i Józef Łabuz, Zofia i Antoni Macuga, Maria i Jan Nawara, Maria i Jan Nowak, Genowefa i Tadeusz Nowak, Maria i Franciszek Ogiela, Maria i Sebastian Ogiela, Janina i Józef Pietrzykowscy, Maria i Józef Piwowarscy, Stanisława i Józef Porębscy, Maria i Stefan Potaczek, Stefania i Edward Rogotowicz, Władysława i Jan Rypel, Maria i Andrzej Sobczak, Teresa i Alojzy Stożek, Stanisława i Wojciech Stożek, Katarzyna i Franciszek Szczypka, Maria i Józef Wąchała, Anna i Tadeusz Wójcik oraz Bronisława i Władysław Ziemianin. Po zakończonej mszy św. oraz uroczystym przejściu – w korowodzie weselnym – do budynku szkoły, medale za długoletnie pożycie małżeńskie w imieniu Prezydenta RP wręczył Wójt Gminy – Tadeusz Patalita. Gratulacje Jubilatom składali również: Stefania Wojciaczyk – Przewodnicząca oraz Stanisław Jania – Wieceprzewodniczący Rady Gminy. Do chóralnego „Sto lat” dołączyli się obecni na święcie Franciszek Dziedzina – Wicestarosta Limanowski, Bolesław Żaba – Członek Zarządu Powiatu Limanowskiego, Ks. Proboszcz Zygmunt Mikołajczyk, Jadwiga Baran – Stożek – Dyrektor placówki, w której odbywała się uroczystość oraz Radni Gminy - Stanisław Chrustek, Piotr Doll, Kazimierz Perz, Józef Potaczek z Olszówki i Józef Potaczek z Raby Niżnej. Z okolicznościowym programem artystycznym wystąpił szkolny zespół regionalny „Lubomierskie Echo”.
Na pamiątkę tych pięknych chwil każda para otrzymała od wójta wraz z życzeniami książkę („Świadectwo” z własnoręcznym autografem Kardynała) i czerwoną różę oraz list gratulacyjny od Wojewody Małopolskiego a także życzenia od Metropolity Krakowskiego - Ks. Kardynała Stanisława Dziwisza. Jak na tak zacny Jubileusz przystało były toasty, łzy wzruszenia oraz wspomnienia chwil sprzed 50 lat.

Magda Polańska