Wielka radość- jedziemy do Podegrodzia !

15/02/2010, dodał: Maciej Liberda czytano: 1384 razy

Po sukcesie na etapie gminnym w Olszówce i regionalnym w Kasinie Wielkiej grupa kolędnicza „ Z Gwiazdą i Turoniem” z Olszówki zakwalifikowała się na XIII Ogólnopolskie Spotkanie Dziecięcych i Młodzieżowych Grup Kolędniczych w Podegrodziu, który odbył się 07.02.2010r. Organizatorem konkursu było MCK SOKÓŁ w Nowym Sączu.

Grupa wystąpiła w następującym składzie: Jarosław Kraus, Mariusz Sochacki , Sławomir Olszowski, Krzysztof Niźnik, Marcin Potaczek, Michał Potaczek, Marcin Żurek, Konrad Pitek (kolędnicy) oraz Monika Potaczek w roli córki gospodarza, skład kapeli: Dawid Niźnik, Konrad Nawara, Kuba Wacławik, Marcin Nawara.
Przegląd odbywał się w Sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Podegrodziu. Występ każdej grupy nagradzany był przez widownię gromkimi brawami. Wszystkie grupy otrzymały główne trofea- piękne, wykonane haftem Serca Podegrodzia. Jest to już czwarta pamiątka wygrana i wyśpiewana przez dzieci z Olszówki.
Organizatorzy przygotowali uczestnikom wiele atrakcji. Główną niespodzianką, która sprawiła kolędnikom wielką frajdę był kulig. Dodatkowo, w czasie spotkania opiekunów grup kolędniczych z Komisją Artystyczną, dzieci miały możliwość uczestniczenia w zabawach, grach i konkursach. Dopełnieniem imprezy była gościna w restauracji GRÓD i łakocie otrzymane na drogę powrotną.
Po raz kolejny grupa z Olszówki potwierdziła wysoki poziom swoich umiejętności artystycznych zdobywając I miejsce. Jest to zasługa przede wszystkim dzieci, które chętnie, systematycznie i ciężko pracowały na ten sukces.
Podziękowanie za bezinteresowną pomoc i zaangażowanie należy się również wszystkim rodzicom tych dzieci oraz Sołtysowi Tadeuszowi Wacławikowi.
Nagrodą dyrektora szkoły jest wspólny wyjazd do kina.

Dyrektor szkoły Bogusława Pajdzik
Opiekun grupy Zofia Piekarczyk