Szkolny Konkurs Mitologiczny w Szkole Podstawowej nr 3 w Kasince Małej

16/04/2010, dodał: Maciej Liberda czytano: 2955 razy

Dnia 12 kwietnia br. w naszej szkole odbył się konkurs wiedzy mitologicznej.
Dzięki mitom uczniowie rozbudzają swoje zainteresowania kulturą śródziemnomorską, poznają starożytny świat greckich bogów i bohaterów, a także rozwijają swoją wyobraźnię.

Historie o powstaniu świata, narodzinach bogów, puszce Pandory, nici Ariadny, Dedalu i Ikarze, Tezeuszu, Prometeuszu czy Heraklesie powinien znać każdy Europejczyk.
Rywalizacja konkursowa jest doskonałą formą powtórki omówionych wcześniej tekstów. Ponadto zmusza uczniów do samokształcenia: skorzystania z księgozbioru bibliotecznego, sięgnięcia do zasobów Internetu.

Zmagania z wiedzą na temat mitologii w naszej szkole przebiegały w dwóch etapach. Najpierw wszyscy chętni uczniowie z klasy V i VI przystąpili do testu wiedzy, zaś wyłoniona w pierwszym etapie czołówka – 6 uczniów, wzięła udział w finale, w którym musieli ustnie odpowiadać na pytania, rozwiązywać krzyżówki i łamigłówki.
Zakres materiału wykraczał poza podstawę programową.

Wyniki szkolnego konkursu mitologicznego przedstawiają się następująco:

I miejsce - Adrian Wydra kl. V
II miejsce – Joanna Cieżak kl. V
III miejsce – Agata Skalska kl. VI, Daniel Skalski kl. V

Wyróżnienie:
Aneta Stożek kl. V
Weronika Filipiak kl. VI

Zmagania zawodników oceniała komisja konkursowa w składzie:
Pani dyrektor Czesława Łabuz – przewodnicząca oraz p. Barbara Łojas i p. Anna Kawula.
Po zakończeniu konkursu nastąpiło ogłoszenie wyników i wręczenie pamiątkowych dyplomów oraz nagród książkowych.
Pani dyrektor udekorowała zwycięzcę konkursu Adriana Wydrę wieńcem laurowym oraz pogratulowała wszystkim uczestnikom zdobytych miejsc, a przede wszystkim dużego zasobu wiedzy na temat bogów i herosów starożytnej Grecji.
Konkurs zorganizowała i przygotowała Barbara Tokarz nauczyciel j. polskiego.
Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy!!!