Ochrona środowiska w życiu codziennym - konkurs ekologiczny

29/04/2010, dodał: Magda Polańska czytano: 1393 razy

W placówkach oświatowych na terenie naszej gminy przeprowadzony został konkurs promujący ochronę środowiska w życiu codziennym. Pracę, w formie plakatu nadesłane zostały przez uczniów ze wszystkich szkół podstawowych i gimnazjalnych z Gminy Mszana Dolna.

Konkurs miał na celu promowanie dobrych nawyków i działań proekologicznych poprzez konkretny przykład z życia codziennego. Wpłynęły prace promujące oszczędzanie energii, segregację śmieci, oszczędne używanie materiałów biurowych, racjonalne wykorzystanie zasobów naturalnych.
Celem kampanii było podniesienie świadomości uczniów, pracowników oraz mieszkańców w zakresie społecznej odpowiedzialności, a w szczególności, właściwego zarządzania zasobami (m.in. oszczędzania wody, prądu, papieru oraz recyklingu). Głównym założeniem akcji popularyzowanie wiedzy na temat ochrony środowiska i zaangażowanie dzieci i młodzieży do rozpowszechniania informacji związanych z szeroko pojętą tematyką ochrony środowiska wśród lokalnej społeczności.
W konkursie udział wzięło 156 uczestników. Zostały przyznane I, II i III miejsce:

I miejsce zajęła Agnieszka Nawieśniak z klasy I gimnazjum z Raby Niżnej

II miejsce Katarzyna Ogiela z klasy V Szkoły Podstawowej nr 2 w Lubomierzu

III miejsce Wioleta Pajdzik z klasy klasy III z ZSiP w Mszanie Górnej

Pozostali uczniowie otrzymali dyplomy i drobne nagrody za udział w konkursie.
Chcąc być wiarygodnym edukatorem powinniśmy zacząć od siebie i dawać dobry przykład oraz obudzić w społeczeństwie ducha poszanowania środowiska naturalnego.

Laureatom konkursu nagrody wręczył uroczyście Wójt Gminy Mszana Dolna - Tadeusz Patalita  podczas Sesji Rady Gminy w dniu 29 kwietnia br.

Małgorzata Bierówka