Dzień Sportu w Zespole Placówek Oświatowych w Kasince Małej

09/06/2010, dodał: Maciej Liberda czytano: 1198 razy

Początek czerwca tradycyjnie w naszej szkole zdominowany jest przez sport. Coroczny Dzień Sportu Szkolnego to impreza promująca aktywny tryb życia, która dostarcza uczestnikom wielu atrakcji i radosnych przeżyć.

Dzieci i młodzież uczestniczą w rywalizacji sportowej i grach rekreacyjnych.
Uczniowie wszystkich klas mieli okazję zmierzyć się w zawodach sportowych na specjalnie przygotowanej na ten dzień sali gimnastycznej. Była to wspaniała okazja do zabawy, współzawodnictwa i oderwania się od trudów nauki. Klasy rywalizowały między sobą o puchar przechodni i słodkie upominki. Nad całością rozgrywek czuwali nauczyciele wychowania fizycznego oraz wychowawcy klas. Każdy z uczniów otrzymał paczkę ze słodyczami ufundowanymi przez Radę Rodziców.
Ten dzień to również święto najlepszych sportowców szkoły. Na zakończenie imprezy zostali oni nagrodzeni za całoroczny trud reprezentowania szkoły i sukcesy w zawodach powiatowych i wojewódzkich. Z rąk Dyrektora – Pani Anny Piwowarskiej otrzymali medale, które dla wielu będą znakomitą pamiątką z lat szkolnych.

Oprac. D. Borowiec