z ostatniej chwili
UWAGA !!! Od 1 paździenika zmiana godzin pracy urzędu, PONIEDZIAŁEK, WTOREK, ŚRODA 7:30 - 15:30, CZWARTEK 10:00 - 18:00, PIĄTEK 7:00 - 15:00 W związku ze zmianą godzin otwarcia Urzędu zmianie ulegają godziny funkcjonowania KASY URZĘDU: WTOREK 8.00-12.00, ŚRODA 13.00-15.00, CZWARTEK 10.00-14.00
Powiększ: A A A
A A A A A

Aktualności

GORCE RABA NIŻNA MISTRZEM POLSKI

10/06/2010, dodał: Maciej Liberda czytano: 1577 razy

5 czerwca 2010 roku w Pruszczu Gdańskim odbył się finałowy turniej Mistrzostw Polski Dzieci i Młodzieży w rugby. Po bardzo udanych turniejach eliminacyjnych rugbiści „Gorce” Raba Niżna udali się na drugi koniec Polski, aby pokazać na co ich stać. Bardzo kosztowny wyjazd opłacił się.

Na turniej udało się 42 zawodników, w związku z czym młodzi górale mogli wystawić nawet po dwie drużyny w kategorii miniżak i żak (wszystko po to, aby najmłodsi doświadczyli udziału w najważniejszych w Polsce dla nich rozgrywkach). Miejsca w autokarze były wszystkie zajęte.
Górale, w związku z najlepszym bilansem punktowym po etapie regionalnym zostali rozstawieni z numerem 1 w każdej kategorii wiekowej. I startując w swoich grupach nie zawiedli pokładanych w nich nadziei.
Miniżak wygrał wszystkie swoje mecze i w decydującym turnieju zajął I miejsce. W kategorii żaka, zawodnicy Gorców musieli uznać wyższość mistrzów Polski z poprzedniego sezonu – Budowlanych Łódź. Najbardziej „poszkodowany” został młodzik. Młodzicy grali mecze w 13-osobowych składach, a zawodnicy Gorców mieli do dyspozycji – z różnych przyczyn - zaledwie 12 zawodników. Po pierwszym meczu kontuzji nabawił się jeden z graczy i chłopaki musieli grać w 11. Mimo to większość drużyn stosowała zasadę fair play i wystawiali tylu zawodników co my. Zaznaczyć należy, że były drużyny w gorszym stanie kadrowym niż my. Mimo bardzo poważnych osłabień „Gorce” zajęły III miejsce w turnieju. Po podliczeniu punktów we wszystkich kategoriach wiekowych (miniżak, żak, młodzik) okazało się, że zdobyliśmy 249 punktów, a Budowlani Łódź 246 i dzięki temu zajęliśmy pierwsze miejsce w Polsce. GORCE RABA NIŻNA MISTRZEM POLSKI. Trzecia drużyna straciła do nas około 100 punktów. Kiedy chłopcy dowiedzieli się o tym, że zostali Mistrzami zaśpiewali:

„ Mistrzem Polski są Gorce,
Gorce najlepsze są,
Gorce trzeba szanować,
Dla nich Mistrzowski Tron”

Charakter górali można było zobaczyć w meczu młodzików przeciw „Pogoni” Siedlce. Nasi grali w 11, przeciw 13 zawodnikom z Siedlec, i ten mecz wygrali. Świadczy to o determinacji i podejściu chłopaków do tego co robią. A są to dopiero chłopcy z I i II klasy gimnazjum.
Serdeczne podziękowania należą się: piekarni Marszalik z Kasinki Małej, firmie Cichański z Mszany Górnej, Mleczarni z Limanowej i firmie Tymbark – dzięki którym to mogliśmy przygotować pyszne jedzenie na czas wyprawy nad morze. Serdeczne podziękowania należą się też Pani Urszuli Niklas dyrektor Zespołu Szkół nr 2 Pruszczu Gdańskim za stworzenie bardzo dobrych warunków noclegowych. Ponadto podziękowania należą się Tomaszowi Zawirskiemu i Czesławowi Szynalikowi za okazane wsparcie.
Każda drużyna „Gorców” zagrała z pełnym zaangażowaniem, i bez taryfy ulgowej. Z pełną świadomością można powiedzieć, że: UKS „GORCE” RABA NIŻNA JEST MISTRZEM POLSKI DZIECI I MŁODZIEŻY w rugby. Oby w ich ślady poszli starsi koledzy z kadeta i wygrali finały mistrzostw Polski w rugby 7-osobowym i Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży.