Na pomoc doświadczonym przez powódź

25/06/2010, dodał: Maciej Liberda czytano: 1651 razy

Wobec ogromu dramatów ludzi dotkniętych majowo-czerwcową powodzią, nikt chyba nie może zostać obojętny. Tym razem Mszana Dolna i najbliższe okolice nie ucierpiały tak bardzo, lecz dla wielu ludzi z Małopolski czy innych regionów naszej ojczyzny to życiowa tragedia: potracili domy i dorobek całego życia.

Szkolne koło „Caritas” z Łostówki postanowiło przyłączyć się od fali ludzi dobrej woli wspomagającej powodzian. Nasze możliwości nie są wielkie, lecz liczy się przecież każda złotówka. Przeprowadziliśmy zatem fanterię i kwestę, by choć symbolicznie dołożyć się do pomocy powodzianom! Akcję zakończyliśmy dopiero z ostatnim dzwonkiem, bo zależało nam na każdym wrzuconym do skarbonki groszu. Zebrane pieniądze wpłaciliśmy na konto stworzone specjalnie na odbudowanie osiedla domów w Lanckoronie, która należy do najbardziej poszkodowanych w Polsce miejscowości.

Urszula Antosz - Rekucka