Szkolna Liga Historyczna

Wystartowała kolejna edycja ogólnopolskiego konkursu historycznego pn."Szkolna Liga Historyczna".

Nasze gimnazjum już po raz trzeci startuje w rywalizacji konkursowej w składzie: Marta Piekarczyk, Marta Kołodziejczyk i Damian Kubik z klasy IIIc . Po pierwszej rundzie są klasyfikowani na wysokim 4 miejscu. W tym roku klasyfikacja obejmuje gimnazja i szkoły licealne ( łącznie do projektu przystąpiło ponad 70 szkół z całej Polski) , rywalizacja jest więc bardzo duża. Dla przypomnienia: konkurs składa się z 6 rund , w każdym miesiącu zaczynając od września, a kończąc w lutym w czasopiśmie "Mówią wieki" publikowane są kolejne zadania z dziedziny historii Polski i powszechnej. Nagrodą główną jest wakacyjny pobyt w Warszawie. Trzymamy kciuki i życzymy zaangażowanym uczniom jak najlepszego wyniku w całym konkursie.