? Zespół Placówek Oświatowych w Mszanie Górnej, Gimnazjum nr 4 w Mszanie Górnej, Szkoła Podstawowa nr 1 w Mszanie Górnej
 
 
 

Na stronie zamieściłem i w najbliższych dniach postaram się znacznie powiększyć matematyczny zbiorek zadań egzaminacyjnych z ubiegłych lat wraz z rozwiązaniami. Z góry przepraszam za pismo i ewentualne literówki.

Autor strony: Jarek Draus


16 kwiecień 2007

Życzenia

Pisanych jojecek, wirzbowych bazicek,
kiełbasy święconej, dużo krzanu do niej,
baby polukrzonej, kukiełki pieconej,
Zmartwychwstanio w dusy i Wiesny... po usy!

Życzenia wielkanocne, łask Pana Zmartwychwstałego, hojnej obfitości, a na co dzień uśmiechu, radości życzy wszystkim internautom odwiedzającym naszą stronę, społeczność szkolna Gimnazjum nr 4 w Mszanie Górnej.

4 kwiecień 2007

W dniu 29 marca 2007 w naszym Gimnazjum odbyło się już po raz piąty święto szkoły. Święto naszego patrona księdza profesora Józefa Tischnera. Uroczystość rozpoczęła się o godzinie dziewiątej mszą świętą, następnie odbyło się podsumowanie konkursu "Patronowie naszych szkół". Koniec imprezy uwieńczył występ szkolnego koła regionalnego pod kierownictwem mgr Elżbiety Wojsław.


29 marzec 2007

Zaproszenie

Z okacji zbliżającego się w naszym gimnazjum, w dniu 29 marca 2007 to jest w czwartek, Święta Szkoły chcielibyśmy w imieniu dyrektora gimnazjum oraz całego grona pedagogicznego, zaprosić wszystkich Państwa, odwiedzających naszą stronę internetową, do uczestnictwa w tej uroczystości.

Program uroczystości

9:00Msza święta
10:00 Międzyszkolny Konkurs "Patronowie naszych szkół"
11:00

Występ artystyczny poświęcony sylwetce patrona Gimnazjum nr 4 w Mszanie Górnej ks. prof. Józefa Tischnera

25 marzec 2007

W dniu 19 marca 2007 przedstawiciele naszego gimnazjum udali się na grób patrona szkoły ks. prof. Józefa Tischnera z okazji jego 76 urodzin wypadających dnia 12 marca. Zapraszamy do ogładnięcia kilku zdjęć wykonanych podczas składania wieńcy na jego grobie.


10 luty 2007

Szanowni Państwo!

Gimnazjum nr 4 w Mszanie Górnej organizuje V edycję konkursu "Patronowie naszych szkół", który w ubiegłych latach cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem.

W związku z tym zwracamy się z prośbą o przekazanie tej informacji uczniom oraz nauczycielom wraz z załączonym Regulaminem konkursu.

Liczymy na Państwa pomoc w zainteresowaniu uczniów w/w konkursem, co niewątpliwie wpłynie na poszerzenie ich wiedzy o interesujących postaciach, jakimi są patronowie naszych szkół.

Prosimy o potwierdzenie udziału w konkursie (pisemnie lub telefonicznie) do dnia 02.03.2007.

15 luty 2007

Witam wszystkich w nowym roku. Odrazu chciałbym przeprosić, że przez dłuższy okres na stronie nie pojawiały się żadne nowości, postaram się to jednak szybko nadrobić. Na stronie została umieszczona nowa zakładka pt. "Osiągnięcia uczniów" oraz "Rodzina Szkół Tischnerowskich" w dziale Gimnazjum nr 4, zachęcam do oglądania szczególnie tej pierwszej, bo jest się czym poszczycić. Ponadto do galerii zdjęć zostały dodane dwie nowa galerie poświęcona Rajdowi Tischnerowskiemu oraz Wigili szkolnej, które odbyły się jeszcze w ubiegłym roku.

10 luty 2007

Na scyńści na zdrowie
na to Boże Narodzyni
Cobyście byli zdrowi weseli
jako w niebie janieli
Cobyście mieli pełno gosci
jako na gałonzce łości
Cobyście mieli pełne łobory, pełne pudła
coby wom gospodyni przy piecu nie schudła
Coby sie Wom darzyło kopiło
dyślem do stodoły łobruciło
Tak Wom Boze dej
HEJ HEJ HEJ
 

Zdrowych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia oraz dosiego roku życzy, wszystkim internautom odwiedzającym naszą stronę, społeczność szkolna Gimnazjum nr 4 w Mszanie Górnej.

 
20 grudzień 2006

Każdego roku, jesienią odbywa się rajd szlakami ks. prof. Józefa Tischnera. VI edycja rajdu odbyła się w terminie 6-7.10 2006r. i wiodła szlakami Beskidu Żywieckiego. Nasze Gimnazjum reprezentowane było przez uczniów Karolinę Grabiec, Michała Kurzeję i Miłosza Borowieckiego oraz opiekunów: Panią mgr Martę Chudzikiewicz i Pana mgr Ireneusza Nalepę. Wrażenia uczniów były wspaniałe, piękna pogoda oraz wspaniałe krajobrazy idealnie pasowały na górskie wędrówki. Z rajdu uczniowie przywieźli nagrody w kategoriach: plakat plastyczny - 1 miejsce oraz najmniej potrzebna rzecz w ekwipunku turysty - również 1 miejsce. Zwycięstwa w konkursach tym bardziej cieszą, ponieważ w rajdzie uczestniczyło ponad 100 uczniów.28 październik 2006

W dniu 18 października od godz. 17 zorganizowana była dyskoteka. Młodziez naszego gimnzajum, która bardzo licznie przybyła i świetnie się bawiła. Dyskotekę prowadził DJ Łukasz Matuła (absolwent naszego gimnazjum), a opiekę sprawowali nauczyciele wraz z rodzicami. Można było zamówić dedykacje. Atrakcją wieczoru była konkurencja zorganizowana przez samorząd, a mianowicie taniec na gazecie ze zawiązanymi nogami. Brali w niej udział uczniowie klas pierwszych wraz z wychowawcami. Konkurencja była bardzo udana. Ok. 21 zakończyliśmy zabawę i wszyscy udaliśmy się do domów.

19 październik 2006

Wreszcie chrzest pierwszaków.. dzień oczekiwany przez nich od chwili wstapienia do tej szkoły. Z tej okazji samorząd uczniowski i jego opiekunowie zorganizowali bardzo ciekawe konkurencje, np.: quiz, picie soku z cytryny przez smoczek i jedzenie bitej smietany bez użycia rąk, przeciąganie liny, tor przeszkód dla uczniów i nauczycieli, tradycyjnie mini playback show oraz wiele innych. Wszyscy świetnie się bawili. Wspaniałe jury wystawiało same wysokie noty. Najwięcej punktów uzyskała klasa 1c, jednak nie było przegranych, gdyż celem zabawy było bliższe poznanie się uczniów i ich wychowawców i taki efekt uzyskano.


19 październik 2006

W dniu 13 października odbyło się w naszej szkole uroczyste ślubowanie klas pierwszych, na których nasi koledzy i koleżanki stali się prawowitymi uczniami i uczennicami Gimnazjum nr 4 im. ks. prof. Józefa Tischnera w Mszanie Górnej.
Po ślubowaniu uczniowie klasy 2c zaprezentowali nauczycielom i wszystkim uczniom jeden, typowy dzień z życia szkoły. Wszyscy byli zachwyceni..


SZANOWNE GRONO PEDAGOGICZNE!

W imieniu samorządu uczniowskiego oraz wszystkich uczniów szkoły życzymy Wam duzo cierpliwości, usmiechu od ucha do ucha, zdrowia i przede wszystkim radosci z życia!

13 październik 2006

Dla wszystkich uczniów i nauczycieli naszego gimnazjum udostępniamy aktualny podział godzin.


1 wrzesień 2006

W dniu 1 września 2006 rozpoczął się nowy rok szkolny 2006/2007. Wszystkim uczniom i nauczycielom naszego gimnazjum życzymy sukcesów i wytrwałości w pracy w tym roku szkolnym.
Zapraszamy do przeczytania kilku zdań na temat uroczystości szkolnych związanych z początkiem roku szkolego oraz obejrzenia galerii zdjęć z tej uroczystości

1 wrzesień 2006

List Małopolskiego Kuratora Oświaty do Dyrektorów Szkół, Nauczycieli, Rodziców, Uczniów i wszystkich przyjaciół małopolskiej oświaty

Kraków, dnia 1 września 2006 r.

Szanowni Państwo,

W związku z rozpoczynającym się rokiem szkolnym kieruję do małopolskiego środowiska oświatowego najlepsze życzenia.

Rozpoczynamy ten rok usatysfakcjonowani. Powodem naszego zadowolenia są sukcesy uczniów szkół małopolskich potwierdzone wynikami egzaminów zewnętrznych. Uzyskane efekty wyznaczają jednocześnie kierunek naszych działań służących utrzymaniu i rozwijaniu osiągnięć edukacyjnych uczniów. Będzie to jednocześnie priorytetowym zadaniem nauczycieli, dyrektorów, uczniów i wszystkich sojuszników szkoły w następnym roku szkolnym.

Początek roku szkolnego to ważny czas dla ludzi i sprzymierzeńców Oświaty - czas planów, kształtowania nowych pomysłów, poszukiwań twórczych. Życzę wielu sukcesów na tej drodze, która jest pracą na rzecz wszystkich dzieci i młodzieży.

Drodzy Nauczyciele, Wychowawcy, Rodzice, Uczniowie - wszystkiego dobrego w nowym roku szkolnym.

Z wyrazami szacunku
Małopolski Kurator Oświaty
Józef Rostworowski

1 wrzesień 2006